Elektryczny van Tesli? Elon Musk wziął głos w sprawie

Elektryczny van Tesli? Elon Musk wziął głos w sprawie

Jesteście sobie w stanie wyobrazić coś tak absurdalnego, jak elektryczny van Tesli? Najwyraźniej absurdu w tym niewiele, co widać po entuzjaźmie Elona Muska.

Elektryczny van Tesli

Elon Musk potwierdził, że Tesla planuje wyprodukować elektrycznego vana, czyli furgonetkę, ale zaznaczył, że ten nie trafi na rynek dopóki, dopóty producent nie będzie mógł zapewnić dla niej większej ilości ogniw akumulatorowych. Okazuje się, że Tesla od lat myśli o produkcji elektrycznej furgonetki lub minibusa.

Czytaj też: Ambicje Tesli przewyższyły jej możliwości… ponownie
Czytaj też: Dwudrzwiowy kabriolet z Modelu S Tesli
Czytaj też: Rzućcie okiem na rewolucyjne strukturalne baterie Tesli

Firma Muska chce bowiem zelektryfikować nie tylko segment pasażerski, ale też ten “zawodowy” dla dużej liczby pasażerów. Oba związane z tym projekty są jednak dopiero na wczesnym etapie rozwoju Tesli i powinny być gotowe do zaprezentowania w przyszłym roku (via Electrek).

Czytaj też: Odświeżenie Tesla Model X 2021. Co nowego we flagowym SUVie?
Czytaj też: Odświeżenie Tesla Model S zadebiutowało. Wydania Plaid wgniatają w fotel
Czytaj też: Tesla Model Y w 7-osobowej wersji, jako opcja z myślą o dzieciach

Jak powiedział CEO firmy, Elon Musk:

Myślę, że Tesla na pewno w pewnym momencie wyprodukuje elektrycznego van. Należy jednak pamiętać, że zasadniczo istnieje ograniczenie dostępności ogniw akumulatorowych.

Jeśli ktoś nie jest zaangażowany w produkcję, naprawdę trudno mu ocenić, jak trudna jest ta skala produkcji. To najtrudniejsza rzecz na świecie. Prototypowanie jest łatwe. Skalowanie produkcji jest bardzo trudne.