Reklama

Odświeżenie Tesla Model X 2021. Co nowego we flagowym SUVie?

Odświeżenie Tesla Model X, Odświeżenie Tesla Model X 2021, Tesla Model X 2021,

Odświeżenie Tesla Model S zadebiutowało, ale nie było jedynym, co firma przygotowała. Tak się bowiem składa, że częścią ujawnienia było również odświeżenie Tesla Model X 2021.

Odświeżenie Tesla Model X 2021

Jako że Modelowi S 2021 poświęciliśmy cały wpis, to samo należy się Modelowi X, czyli elektrycznemu SUVowi Tesli, który był drugim samochodem marki, choć ciągle najbardziej ekskluzywnym. Nie bez powodu firma ujawniła oba samochody “wspólnie”, jako że ich nowe wnętrze jest bardzo podobne. Zewnątrz Model X doczekał się zk olei subtelnych zmian.

Czytaj też: Samsung wyprodukuje nowe układy dla Tesli?
Czytaj też: Tesla Model Y w śnieżycy. Jak poradził sobie elektryczny crossover?
Czytaj też: Oficjalne porównanie Modeli Tesli pomoże Wam w wyborze

Model X 2021 nadal dzierży swoją panoramiczną szybę przednią i nadal jest dostępny w 7-miejscowej konfiguracji, ale teraz może pochwalić się zupełnie nową kierownicą oraz poziomo zorientowanym ekranem. Ten na środku deski rozdzielczej jest wspomagany tym na tyle, na tunelu środkowym z myślą o pasażerach.

Czytaj też: Dwudrzwiowy kabriolet z Modelu S Tesli
Czytaj też: Rzućcie okiem na rewolucyjne strukturalne baterie Tesli
Czytaj też: Oto nowy czujnik do samochodów Tesli

Tak jak w Modelu S, Model X na 2022 rok doczekał się zmian w ofercie i teraz jest dostępny najtaniej w wersji Long Range (434990 zł) z zasięgiem do 580 km i zupełnie nowej wersji Plaid (529990 zł), która zapewnia temu EV trzy silniki elektryczne z napędem na wszystkie koła. Mowa o mocy rzędu 1020 koni mechanicznych, która zapewnia temu SUVowi sprint do setki w 2,6 sekundy.