Reklama
aplikuj.pl

Ambulansy w formie elektrycznych rowerów już w Paryżu

Emergency Bikes, ambulans elektryczny rower

W Paryżu w trosce o dobro mieszkańców i możliwie najszybszą pomoc medyczną zamiast rozwiązać problem korków, postawiono na ambulansy w formie elektrycznych rowerów.

Francuskie rowery ambulatoryjne

Te elektryczne rowery, które pozwolą przybyć na miejsce incydentu szybciej i zaoszczędzić czas na parkowaniu przy korkach, to po prostu Emergency Bikes. To nazwa tych karetek w formie elektrycznych rowerów, które powstały w ramach współpracy firmy Wunderman Thompson Paris, Ecox Enterprises, Paris Emergency Services oraz Urban Arrow.

Czytaj też: Elektryczne rowery Harley-Davidson, czyli firmy Serial 1
Czytaj też: Elektryczne rowery enduro z Dubaju. Oto flagowe Nireeka Sierra i Nyx
Czytaj też: Gocycle G3+, czyli limitowany składany rower elektryczny

Ta ostatnia firma jest w rzeczywistości odpowiedzialna za podstawowy elektryczny rower, który w ramach modernizacji otrzymał 150-litrowy izolowany schowek na artykuły medyczne, klakson o poziomie głośności 140 decybeli, migającą niebieską diodę LED o wysokiej intensywności, symbole medyczne na kołpakach, opony anyprzebiciowe, urządzenie GPS umożliwiające śledzenie lokalizacji oraz port USB do zasilania urządzeń przenośnych.

Czytaj też: Elektryczny rower terenowy o wysokiej mocy, czyli Juggernaut Duo
Czytaj też: CNC eFanes, czyli elektryczny rower w cenie samochodu
Czytaj też: Elektryczny motorower Presidio od Monday Motorbikes

Po stronie napędu mowa o silniku pośrednim zasilanym dwoma akumulatorami litowymi 500 Wh, które zapewniają wspomaganie do 160 km na jednym ładowaniu. W kwestii hamulców postawiono na hydrauliczne jednostki tarczowe.

Przedstawiciel Wunderman Thompson wyjawił serwowi New Atlas, że te ambulansy w formie elektrycznych rowerów Emergency Bikes są obecnie dostępne „dla wszystkich zainteresowanych służb ratowniczych” i że kilka takich grup już zamówiło rowery. Te nie zastąpią jednak tradycyjnych ambulansów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News