Reklama
aplikuj.pl

Europa znowu zamyka granice, choć mieliśmy tego uniknąć

mutacja koronawirusa

Poza zwiększeniem liczby testów oraz prowadzeniem masowych szczepień, władze Francji postanowiły zastosować też inne metody walki z pandemią.

Chodzi m.in. o posiadanie negatywnego wyniku testu PCR w przypadku próby wjechania na terytorium tego kraju. Poza tym, tamtejsi rządzący zdecydowali się na zamknięcie centrów handlowych oraz bardziej rygorystyczne przestrzeganie obecnych przepisów przez policję.

Czytaj też: Jak koronawirus doprowadza do samozagłady ludzkiego organizmu?
Czytaj też: Aplikacja Zaszczepieni pozwoli sprawdzić, czy ktoś się już zaszczepił przeciw COVID-19
Czytaj też: Ile jest szczepów koronawirusa?

Z kolei Wielka Brytania także kieruje się ku ostrzejszemu lockdownowi. Obecne prawo umożliwia tam karanie uczestników nielegalnych imprez mandatami wynoszącymi 800 funtów, czyli ponad czterech tysięcy złotych. Zakaz obejmuje zgromadzenia przekraczające 15 osób.

Europa miała unikać zamykania granic, ale niektóre kraje zmieniły zdanie

Za naszą zachodnią granicą postanowiono natomiast o zakazie przyjazdów na teren Niemiec z Wielkiej Brytanii, Portugalii oraz Irlandii. Z kolei Norwegia zdecydowała się na niemal całkowite zawieszenie przyjmowania gości z zagranicy. Zakaz nie dotyczy jedynie osób związanych z transportem towarów oraz pracowników służby zdrowia z Finlandii oraz Szwecji.