Reklama
aplikuj.pl

Facebook będzie walczył z osobami krytykującymi szczepionki na koronawirusa

facebook

Facebook wypowiada wojnę antyszczepionkowcom, a jego pracownicy mają usuwać posty uznawane za szkodliwe w kontekście szczepionek na koronawirusa, które są obecnie wprowadzane.

W październiku gigant mediów społecznościowych ogłosił, że wprowadzi zakaz zamieszczania reklam zniechęcających ludzi do praktykowania szczepień. O ile wcześniej dotyczyło to innych środków, tak teraz ograniczenia zostaną rozszerzone również na szczepionki związane z SARS-CoV-2.

Czytaj też: Moderna chce rozpocząć testy szczepionki na koronawirusa na dzieciach
Czytaj też: Koronawirus w siłowni. Ekspert krytykuje ich zamknięcie
Czytaj też: Jak sztuczna inteligencja pomaga w moderowaniu treści na Facebooku?

Co dokładnie ma być usuwane? Przedstawiciele Facebooka twierdzą, że zakaz będzie obejmował fałszywe informacje na temat bezpieczeństwa, skuteczności, składu lub skutków ubocznych szczepionek. Za przykład podają wiadomości nt. mikroczipów wchodzących w skład tego typu środków.

Facebook i Instagram w pół roku usunęły 12 milionów fake newsów dot. koronawirusa

W listopadowym raporcie sporządzonym przez First Draft stwierdzono, że 84 procent interakcji związanych z treściami spiskowymi dotyczącymi szczepień pochodziło z Facebooka i Instagrama. Z kolei od marca do października z obu platform usunięto 12 milionów błędnych informacji związanych z pandemią koronawirusa.

Czytaj też: Szczepionka na koronawirusa może mieć negatywny wpływ na osoby z niską odpornością
Czytaj też: Facebook – tryb ciemny na Androidzie. W końcu!
Czytaj też: Oszuści wykorzystują fałszywy panel logowania do Facebooka by wyłudzić nasze dane

Wygląda na to, że obecnie walka z dezinformacją jest konieczna. Do użytku wchodzą bowiem szczepionki na koronawirusa, a grono sceptyków jest pokaźne. Społeczeństwo nie jest przekonane co do bezpieczeństwa i skuteczności środków, które powstały w mniej niż rok.