Reklama

Oszuści wykorzystują fałszywy panel logowania do Facebooka by wyłudzić nasze dane

Kolejne internetowe oszustwo dotyczy tym razem Facebooka. CERT ostrzega przed fałszywymi panelami do logowania, które służą do wyłudzania naszych danych.

Uważajcie na fałszywy panel logowania do Facebooka

CERT Polska informuje o kolejnym internetowym oszustwie, tym razem za pośrednictwem Facebooka, a raczej fałszywej witryny logowania. Oszuści wykorzystując sensacyjną wiadomość dotyczącą strajku chcą nas zmusić do zalogowania się do serwisu.

Czytaj też: Vimeo oferuje darmowe narzędzie do pracy zdalnej – Vimeo Record
Czytaj też: Yanosik z nową funkcją chroniącą przed mandatem. I to nie tylko na drodze
Czytaj też: Nadchodzi oczekiwana synchronizacja schowka Androida i Windowsa 10

Strajk Kobiet jest jednym z najgłośniejszych tematów w naszym kraju w ostatnich dniach.Oszuści postanowili to wykorzystać przyciągając uwagę potencjalnych ofiar szokującą wiadomością o brutalnym ataku policji, którego ofiarą padła biorąca udział w proteście kobieta. Materiał ma zawierać nagranie. Trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę obecne nastroje wiele osób taka informacja może skusić do kliknięcia w wideo, by je wyświetlić. Jednak jeśli to zrobimy strona przekieruje nas do panelu logowania Facebooka, który jest już fałszywy. Jeśli będziemy próbowali zalogować się do naszego konta oszuści od razu przejmą nasze dane.

CERT ostrzega byśmy byli uważni i nie klikali pochopnie w tego typu linki. Z tego co wiadomo żaden tego typu atak nie miał miejsca, więc i nagranie raczej nie istnieje. Pamiętajcie, żeby informacje czerpać z pewnych źródeł, które nie tylko nie podają fake newsów, ale również nie grożą nam utratą wrażliwych danych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News