Reklama

Facebook wprowadza zmiany w sekcji Stron

facebook tryb ciemny, facebook, apple

Facebook wziął pod lupę sekcję Stron w aplikacji mobilnej i trochę tam namiesza. Jakie nowości nas czekają?

Facebook obiecuje, że zmiany będą na plus

Na swoim blogu Facebook zaznacza, że chce wyjść naprzeciw potrzebom osób publicznych, by z łatwością mogli budować społeczność i osiągać biznesowe cele. Dlatego do sekcji Stron zaimplementowano kanał aktualności , co ma pozwolić na łatwiejsze odkrywanie postów czy integrację osób, które obserwują dany fanpage.

Szokować może usunięcie przycisku Polub, jednak nie znika on całkowicie. Zostanie jedynie scalony z funkcją „Obserwuj”, dzięki temu posty pisane przez obserwowane strony będą widoczne na naszej tablicy, co w przypadku polubień stron nie zawsze się zdarzało. Doprowadzi to do poznania przez prowadzących dany fanpage realnej liczby fanów, bo będzie pewność, że posty wyświetlą się u tych, którzy ich obserwują.

Czytaj też: Jedna z funkcji komunikatora Telegram może zdradzać naszą lokalizację
Czytaj też: BLIK z płatnościami zbliżeniowymi? Kiedy ta nowość do nas trafi?
Czytaj też: Facebook postawi ultimatum – albo nasze dane, albo WhatsApp

Dodano także lepszą kontrolę zarządzającym, bo będą mogli przyznawać konkretne role na swoich stronach, które będą się wiązały z wglądem w konkretne informacje takie jak statystyki czy aktywność. Zmian jest sporo i wyglądają naprawdę ciekawie, a dodatkowo realnie pomogą osobom, które prowadzą swoje strony na Facebooku. Jednak trafią one do wszystkich, więc ciężko powiedzieć, czy każdy będzie z nich zadowolony.