WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Falcon i Zimowy Żołnierz – Sam Wilson przejmie rolę Kapitana Ameryki? Aktor zdradza szczegóły

Plotki dotyczące fabuły serialu Falcon i Zimowy Żołnierz mówiły, że Sam Wilson odrzuci zaoferowaną mu funkcję Kapitana Ameryki. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie, a sam Anthony Mackie mówi o przyjęciu tarczy i o nowym obliczy superbohatera.

Przez sześć lat Anthony Mackie wcielał się w Sama Wilsona/ Falcona w Kinowym Uniwersum Marvela. Nie znamy wielu szczegółów na temat fabuły serialu Falcon i Zimowy Żołnierz, ale krążyły plotki, że Falcon odmówi przyjęcia funkcji Kapitana Ameryki. Podczas promowania 2. sezonu Altered Carbon aktor zdradził kilka szczegółów na temat swojej roli w serialu dla Disney +, w tym to, że Sam Wilson przejmie rolę Kapitana Ameryki.

Pod koniec filmu Avengers: Endgame Falcon otrzymał od Steve’a Rogersa tarczę Kapitana Ameryki, a wraz z nią swoją funkcję. Teraz Mackie potwierdza, że tak, będzie czarnym mężczyzną przejmującym rolę białego superbohatera.

Decyzja o zostaniu czarnoskórym Kapitanem Ameryką była trudna do podjęcia, ale myślę, że w dzisiejszych czasach jesteśmy w Ameryce otwarci na to, by moja twarz przedstawiała głównego bohatera kraju. Ameryka jest tyglem, nie ma jednego, charakterystycznego wyglądu ani stylu amerykańskiej urody. Wszyscy jesteśmy Amerykanami. Będąc Kapitanem Ameryką chcę, aby mój superbohater reprezentował wszystkich, a nie określoną grupę ludzi.

Mackie opowiedział również o tym, w jaki sposób jego postać i Bucky Barnes zostaną w serialu przedstawieni. Będzie się to znacznie różniło od tego, co widzieliśmy w filmach. Tam akcja skupiona była wokół głównych superbohaterów, a zarówno Falcon jak i Bucky pokazani byli przez pryzmat Kapitana Ameryki. Pojawiali się też tylko wtedy, gdy byli potrzebni, nie mieliśmy więc czasu bliżej ich poznać.

W serialu naprawdę poznamy Sama Wilsona i Bucky’ego Barnesa jako ludzi, poznamy też ich myśli i uczucia. Naprawdę cieszę się, że ludzie zobaczą tę część Sama, ponieważ w w filmach pojawiał się na krótko, gdy go potrzebowali. Teraz zobaczymy szczegóły jego życia prywatnego. Ten serial bardzo różni się od filmów. Jest bardziej indywidualny, to nie origin story, a historia życia.

Falcon i Zimowy Żołnierz zadebiutuje na Disney + w sierpniu. Przypomnijmy, że do głównych ról powrócą Anthony Mackie (Falcon) i Sebastian Stan (Zimowy Żołnierz). Powróci również Daniel Brühl, który w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów zagrał złoczyńcę Zemo.