Reklama
aplikuj.pl

Festiwal w Cannes odwołany z powodu koronawirusa?

Festiwal w Cannes, koronawirus, koronawirus we Francji, Cannes, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, Festiwal w Cannes 2020

Koronawirus atakuje już poza Chinami, obecnie najbardziej zagrożonym epidemią państwem Europy są Włochy. Jednak i we Francji sytuacja jest nieciekawa. Czy w takiej sytuacji Festiwal w Cannes się odbędzie? Jest oficjalne oświadczenie.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to jedna z najważniejszych imprez tego typu na świecie. Podczas uroczystej gali zostaje wręczona najważniejsza nagroda imprezy – Złota Palma dla najlepszego filmu sekcji konkursowej.Samą nagrodę bardzo często uznaje się za odpowiednik literackiej Nagrody Nobla. Również w innych kategoriach przyznawane są specjalne nagrody.. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 12-23 maja. Jednak z powodu szerzącego się koronawirusa pojawiły się plotki o odwołaniu imprezy. W Cannes zanotowano również pierwszy przypadek zachorowania, więc obawy co do losu festiwalu są jak najbardziej uzasadnione.

Portal Variety postanowił porozmawiać z rzeczniczką Festiwalu, która zapewniła, że organizatorzy na bieżąco monitorują rozprzestrzenianie się wirusa i są w stałym kontakcie z lokalnymi władzami. Oświadczyła również, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić o odwoływaniu imprezy, która odbędzie się za przeszło dwa miesiące, ale jeśli będzie taka konieczność to organizatorzy podejmą wszelkie środki mające na celu ochronę zdrowia i życia uczestników i gości Festiwalu.

Obecnie we Francji odnotowano 17 zakażeń koronawirusem, a dwie osoby już zmarły. Jest to mniejsza liczba niż we Włoszech, ale władze już zaczynają podejmować wszelkie środki, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby.