WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wiedźmin sezon 2 – wiemy, kto zagra Vesemira! Czy to Mark Hamill?

Odkąd Mark Hamill wyraził na Twitterze zainteresowanie rolą Vesemira większość fanów właśnie jego widziała w tej roli. W końcu Netflix poinformował, kto zagra mentora Geralta.

Fanom Wiedźmina nie trzeba przedstawiać Vesemira. Najstarszy z żyjących wiedźminów przez lata szkolił i dzielił się doświadczeniem ze swoimi podopiecznymi. Dla samego Geralta pełnił rolę ojca, Ciri nazywała go wujkiem Vesemirem. W końcu wiemy, kto w tej roli pojawi się w 2. sezonie serialu Wiedźmin.

Netflix poinformował na Twitterze, że to duński aktor Kim Bodnia będzie odtwórcą roli Vesemira w serialu Wiedźmin. Bodnia wystąpił w wielu produkcjach, a niedawno mogliśmy zobaczyć go w roli Konstantina w Obsesji Eve. Aktor pojawi się także w przygotowywanym przez Netflix serialu List do króla. Jego rola Franka w filmie Dealer przez wielu uważana jest za najlepszą w dorobku, a mi osobiście najbardziej zapadł w pamięć w serialu Most nad Sundem.

I tak, większości z nas smutno, że to nie Mark Hamill będzie Vesemirem. Podobno twórcy serialu złożyli aktorowi propozycję, ale nie wiadomo czy odmówił, czy może chciał zbyt wysokiego honorarium. Musimy poczekać i sprawdzić jak Bodnia poradzi sobie w tej roli, więc na razie nie ma co narzekać.

Sama Lauren S. Hissrich skomentowała angaż aktora do serialu Wiedźmin:

Jestem bardzo podekscytowana możliwością powitania Kima Bodniego w obsadzie serialu Wiedźmin. Podziwiałam jego wyjątkowy talent w takich serialach jak Obsesja Eve i Most nad Sundem. Nie mogę się więc doczekać, aż pokaże siłę, ciepło i wytrwałość postaci Vesemira, który jest ważną częścią 2. sezonu.

Według informacji Bodnia ma wejść na plan już w najbliższych tygodniach.

Vesemir, Mark Hamill, Kim Bodnia, Wiedźmin, Netflix, Lauren S. Hissrich, Kim Bodnia jako Vesemir, 2 sezon Wiedźmina, serial Wiedźmin