Reklama

Uważajcie na fałszywą aplikację Lidl Plus

Cyberprzestępcy wzięli tym razem na cel klientów popularnego sklepu. Fałszywa aplikacja Lidl Plus to złośliwe oprogramowanie, które może nieźle Wam zaszkodzić.

CERT Polska ostrzega przed fałszywą aplikacją Lidl Plus

Cyberprzestępcy wciąż szukają nowego sposobu na oszustwa i zarobienie pieniędzy. Tym razem masowo rozsyłają SMS-y, w których pojawia się informacja o możliwości otrzymania bonu na zakupy w sklepach sieci Lidl. Do odebrania jest aż 350 zł, a w treści znajdziemy również link, który przekierowuje na fałszywą stronę z aplikacją do pobrania. Wszystko wygląda całkiem normalnie, jednak nie wierzcie temu.

Aplikacja Lidl Plus Aktywacja Bonu znajdująca się na sfabrykowanej stronie Google Play to tak naprawdę złośliwe oprogramowanie Alien. Po jego zainstalowaniu przestępcy mogą ukraść środki z naszej karty płatniczej a nawet całkowicie przejąć kontrolę nad smartfonem. Kiedy się przyjrzymy zobaczymy, że oszuści sprytnie podmienili w nazwie „Lidl Plus” małą literę „L” na dużą literę „i”.

Czytaj też: Jedna z funkcji komunikatora Telegram może zdradzać naszą lokalizację
Czytaj też: BLIK z płatnościami zbliżeniowymi? Kiedy ta nowość do nas trafi?
Czytaj też: Facebook postawi ultimatum – albo nasze dane, albo WhatsApp

Dlatego wstrzymajcie się przed klikaniem w podobne linki i, co najważniejsze, przed pobieraniem jakichkolwiek aplikacji z niepewnego źródła. Zawsze sprawdzajcie dwa razy, bo może Was to drogo kosztować.