WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Filmowe premiery na weekend 11-13 września. Kino czy streaming?

W ostatnich miesiącach kina nie rozpieszczają nas jeśli chodzi o premiery, ale każdego tygodnia co nieco pojawia się na ekranach. W ten weekend zaś możemy wybrać się na Mulan, ale również platformy streamingowe mają coś co zaoferowania.

KINO

Mulan

Zdecydowanie najważniejszą premierą tego tygodnia jest Mulan, czyli aktorska wersja znanej i uwielbianej animacji Disneya. Główną bohaterką, podobnie jak w oryginalnej animacji, jest Mulan, nastolatka, która w przebraniu mężczyzny wyrusza na wojnę. Robi to, by zastąpić schorowanego ojca, który w innym wypadku sam musiałby iść walczyć. Hua Mulan jest bohaterką jednej z najpopularniejszych chińskich legend.

Premiera filmu miała odbyć się pod koniec maja, jednak ze względu na pandemię trzeba było Mulan przełożyć. Ostatecznie trafia ona do kin 11 września, ale w USA już od paru dni jest dostępna za opłatą na Disney+.

After 2

Druga premierą kinowa na ten weekend jest After 2 czyli ekranizacja kolejnej części bestsellerowej serii Anny Todd. Fabuła pierwszego filmu jest bardzo prosta – ona jest szarą myszką, on bad boyem. On się zakłada, że ja w sobie rozkocha, rozkochuje, ona się dowiaduje i jest zła. On ją kocha, a jej nie ma. W drugiej części za to ona jest nadal zła, a on próbuje do niej wrócić, więc sypiają ze sobą, kłócą się i robią sobie różne świństwa. Książki okazały się ogromnym sukcesem, a to przecież fanfik One Direction i Zmierzcho-Greya. Ale cóż, każdy ma inny gust.

W rolach głównych powrócą Josephine Langford i Hero Finnes-Tiffin. Dołączy do nich też Dylan Sprouse, który zagra trzeciego w tym chorym układzie. W wielu kinach After 2 można było już przedpremierowo oglądać od zeszłego tygodnia, jednak regularna premiera jest 11 września. Dodatkowo niektóre kina oferują minimaraton składający się z obydwu części After.

PLATFORMY STREAMINGOWE

Netflix jak co tydzień ma dla nas jakiś swój film oryginalny. W ten weekend znów będzie to tylko jeden tytuł i kilka na licencji. Na HBO GO do biblioteki trafią też oryginalne filmy w tym od HBO Max, a także produkcje na licencji. Będzie w czym wybierać.

Netflix: Tata poszukiwany – 11 września

Opis jaki oferuje nam Netflix jest mało precyzyjny, jednak produkcja zapowiada się na kino familijne z przesłaniem.

Gdy mama nie chce podpisać zgody na udział w zawodach BMX, 12-letnia Blanca rozpoczyna poszukiwania aktora, który będzie udawał jej ojca.

Zaciekawić Was mogą również 2 tytuły, które na platformie debiutują 10 września, w czwartek, czyli tuż przed weekendem.

Netflix: Zwariowane serce – 10 września

Fernando Ferro (Adrián Suar) to prestiżowy chirurg urazowy, którego można uznać za mężczyznę spełnionego: każdego dnia budzi się u boku kobiety, która go kocha, je śniadanie z rodziną i udaje się do pracy, w której jest lubiany i szanowany. Brzmi jak idealne życie? Cóż, prawie… W rzeczywistości Fernando żyje bowiem na dwa fronty. Od poniedziałku do czwartku jest ze swoją żoną Paulą (Gabriela Toscano), a od piątku do niedzieli — z Verą (Soledad Villamil). Mieszka w Buenos Aires, ale także w Mar del Plata. Ma dwa samochody, dwie prace, dwa domy, dzieci i psy, ale najważniejsza dla niego jest miłość — jest szaleńczo zakochany w obu kobietach. W związku z tym kłamie, podróżuje i robi wszystko, co konieczne, aby dzielić życie między swoje dwie żony. Kobiety, które przez długi czas nie wiedzą o sobie nawzajem, pewnego dnia odkrywają tajemnicę Fernanda. On jest gotowy na wszystko. One też.

Netflix: Opiekunka: Demoniczna królowa – 10 września

Minęły dwa lata, odkąd Cole pokonał satanistyczną sektę, której przewodziła jego opiekunka Bee. Cole stara się zapomnieć o tych wydarzeniach i skupić się na przetrwaniu liceum, ale gdy dawni wrogowie niespodziewanie powracają, chłopak znowu musi przechytrzyć siły zła.

Z filmów na licencji będziemy mogli obejrzeć:

Netflix: Zabójcze maszyny – 11 września

Netflix: Kokainowy Rick – 12 września

HBO GO: Test na przyjaźń – 11 września

Siedemnastoletnia Veronica (Haley Lu Richardson) nigdy nie przypuszczała, że zechce oblać w życiu jakiś egzamin. Wszystko do czasu, kiedy widzi dodatni wynik testu ciążowego. Nagle perspektywa obiecującej przyszłości na prestiżowej uczelni staje się bardzo odległa, a dziewczyna musi zmierzyć się z decyzją, przed którą miała nigdy nie stanąć. Veronica rusza w trzydniową podróż do Nowego Meksyku ze swoją byłą najlepszą przyjaciółką, Bailey (Barbie Ferreira). Podczas wyprawy nastolatki odkrywają, że czasem najważniejszą decyzją, jaką można podjąć w życiu, jest ta dotycząca wyboru przyjaciół. Oferujący mieszankę dobrego humoru i prawdziwych ludzkich emocji film mówi o skomplikowanej przyjaźni i trudach wchodzenia w dorosłość. Obraz jest adaptacją powieści dla młodzieży autorstwa Jenni Hendriks oraz Teda Caplana, a w główne role wcielają się Haley Lu Richardson (Trzy kroki od siebie) oraz znana z serialu HBO Euforia Barbie Ferreira. Film wyprodukowany dla WarnerMax wyreżyserowała wyróżniona nagrodą Emmy Rachel Lee Goldenberg (serial Świat według Mindy).

HBO GO: Elity z wybrzeża – 13 września

To komediowy projekt HBO pokazujący społeczne dystansowanie i jego konsekwencje.

Tytuły na licencji, które w ten weekend znajdą się na HBO GO.

HBO GO: Odmieńcy – 11 września

HBO GO: Lola – 12 września

HBO GO: Czy mi kiedyś wybaczysz? – 13 września

HBO GO: Detektyw Areta – 13 września

HBO GO: Naprzód – 13 września

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News