WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Filmowe premiery na weekend 4-6 września. Kino czy streaming?

W ostatnich miesiącach kina nie rozpieszczają nas jeśli chodzi o premiery, ale każdego tygodnia co nieco pojawia się na ekranach. Zobaczmy na jakie filmy można wybrać się w weekend 4-6 września, a także jaką alternatywę proponują platformy streamingowe.

KINO

Pętla

4 września do kin wejdzie nowy film Patryka Vegi pod tytułem Pętla. Zarówno plakat jak i zwiastuny nie zapowiadają ambitnego seansu, ale fani reżysera z pewnością tłumnie ruszą do kin. Fabuła ma skupiać się na kolejnej politycznej aferze zwanej aferą podkarpacką. Dotyczyła ona agencji towarzyskich na Podkarpaciu i powiązanej z nią śmierci boksera Dawida Kosteckiego, który miał być jednym z ważniejszych świadków w całej sprawie. Do rzeczonych agencji towarzyskich chodzili znani biznesmeni i politycy, a dowodami w sprawie było wiele kompromitujących nagrań.

W obsadzie: Antoni Królikowski, Katarzyna WarnkePiotr StramowskiArkadiusz NaderDagmara Kaźmierska i Krystian Piotr Hołda.

After 2

W niektórych kinach przedpremierowo będzie można obejrzeć After 2, czyli ekranizację kolejnej części bestsellerowej serii Anny Todd. Fabuła pierwszego filmu jest bardzo prosta – ona jest szarą myszką, on bad boyem. On się zakłada, że ja w sobie rozkocha, rozkochuje, ona się dowiaduje i jest zła. On ją kocha, a jej nie ma. W drugiej części za to ona jest nadal zła, a on próbuje do niej wrócić, więc sypiają ze sobą, kłócą się i robią sobie różne świństwa. Książki okazały się ogromnym sukcesem, a to przecież fanfik One Direction i Zmierzcho-Greya. Ale cóż, każdy ma inny gust.

W rolach głównych powrócą Josephine Langford i Hero Finnes-Tiffin. Dołączy do nich też Dylan Sprouse, który zagra trzeciego w tym chorym układzie. After 2 regularną premierę ma 11 września, jednak już w ten weekend można pójśc na przedpremierowe seanse.

Jak widzicie nowości w kinach za wiele nie ma i nadal najmocniejszymi punktami repertuarów są Tenet i Nowi Mutanci, a także kilka hitów sprzed pandemii.

Platformy streamingowe

Na platformach streamingowych za to wiele nowości, choć nie wszystko to zupełnie nowe produkcje. HBO GO i Netflix aktualizują swoją bibliotekę o wiele filmów na licencji. Zobaczmy co można będzie obejrzeć.

Może pora z tym skończyć

Jedyną produkcją oryginalną jaką będziemy mieli szanse obejrzeć w ten weekend na platformach jest film Może pora z tym skończyć od Netflixa. Premiera zapowiedziana jest na 4 września.

Oficjalny opis filmu:

Mimo wątpliwości co do swojego związku młoda kobieta (Jessie Buckley) wyjeżdża ze swoim nowym chłopakiem (Jesse Plemons) na jego rodzinną farmę, na której zostaje uwięziona z powodu śnieżycy w towarzystwie matki (Toni Collette) i ojca (David Thewlis) Jake’a. Pobyt ten sprawia, że kobieta zaczyna kwestionować wszystko, co dotąd sądziła na temat siebie, swojego chłopaka i wielu innych rzeczy. Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Może pora z tym skończyć” jest nagrodzony Oscarem Charlie Kaufman („Zakochany bez pamięci”). Na podstawie bestsellerowej powieści Iaina Reida o tym samym tytule.

W tytułach na licencji mamy już większą możliwość wyboru. Netflix oferuje nam aż 12 tytułów hitów, które w ostatnich latach były bardzo popularne. 4 września do biblioteki platformy zostaną dodane:

 • Milion sposobów jak zginąć na zachodzie,
 • Wielki i włochaty,
 • Diabeł,
 • Grinch,
 • Holmes i Watson,
 • Johnny English,
 • Johnny English Reaktywacja,
 • Gliniarz w przedszkolu,
 • Duma i uprzedzenie,
 • Prawdziwa jazda,
 • Mustang z Dzikiej Doliny,
 • Stretch,
 • Zielona mila,
 • Teoria wszystkiego

HBO GO z kolei każdego dnia weekendu doda nam kilka pozycji, na które możemy zwrócić uwagę szukając czegoś do obejrzenia na wieczór.

4 września
Aszura
Rebelia
Na planie

5 września


Praziomek
Żegnaj, mój synu

6 września
Anna
Uwaga: Dzieci
FOMO: Udostępniasz i rządzisz
Eksperyment Belko

Za wiele filmowych nowości nie ma

Jak sami widzicie filmowych nowości nie ma aż tak dużo, jednak z pewnością będziemy mogli wybrać kilka tytułów do obejrzenia. Na szczęście w czasie filmowej posuchy platformy spieszą z serialami, które zajmą nam większość weekendowego czasu. Tytuły, na które warto zwrócić uwagę znajdziecie tutaj.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News