WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Co po SUVie Ocean? Plany firmy Fisker z elektrycznymi samochodami

Co po SUVie Ocean? Plany firmy Fisker z elektrycznymi samochodami

Fisker nie ma jeszcze na rynku żadnego samochodu, ale wielkimi krokami zmierza na niego SUV Ocean. To jednak nie będzie koniec dla tej firmy w podbijaniu segmentu elektrycznych samochodów.

Kilka dni temu firma Fikser ogłosiła, że jej własna technologia w elektrycznych samochodach zostanie zastąpiona tą, którą rozwija Volkswagen w ramach platformy MEB.

Oczekujący na SUVa Ocean (premiera planowana na 2021 rok) klienci nieco się rozczarowali i słusznie – nie jest to specjalnie dobra wiadomość, bo na rynek zmierza już całe mnóstwo EV, które będą z niej korzystać (via InsideEVs).

Teraz pozostanie pytanie, czy kolejne samochody Fiskera również będą bazować na sprzęcie Volkswagena, ale coś czujemy, że tak będzie. Platforma MEB jest dosyć uniwersalna i wszechstronna, a jedna tak szeroko zakrojona współpraca z firmą musi pociągnąć za sobą kolejne.

Czytaj też: Co o elektrycznych silnikach myśli Ram?

Tak więc, po SUVie Ocean Fisker planuje wprowadzić na rynek sportowego sedana zorientowanego na osiągi, pickupa oraz crossovera – oczywiście w każdym przypadku w grę wchodzi elektryczny układ napędowy. Co ważne, wszystkie modele oprócz pickupa, zostały już ujawnione, a powyżej widzicie koncept sedana EMotion.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News