Reklama
aplikuj.pl

Specyfikacja nowych kart graficznych Radeon RX 6000 wydana przez sklep

Uwierzycie w te informacje, czy nie? Na stronie Newegg Insider możemy znaleźć szczegółową specyfikację nowych kart AMD, czyli modeli Radeon RX 6000.

Newegg jeden z największych sprzedawców sprzętu komputerowego w Stanach Zjednoczonych, więc to normalne, że firma może mieć dostęp do informacji o stanie magazynowym przed wprowadzeniem na rynek nowej generacji produktów. Jednak te szczegóły są zwykle objęte embargiem, a nie szaleją na oficjalnej stronie. Może więc to być po prostu wymysł autora tego wpisu.

Z przymrużeniem oka sugeruje tym samym zapoznawanie się z poniższymi szczegółami na temat nowych kart graficznych AMD Radeon RX 6000, bo choć wiele z nich jest spójnych z najnowszymi wyciekami, część informacji wydaje się wybrakowana.

Powyżej znajdziecie szczegóły na temat trzech nowych kart – Radeon RX 6700 XT, 6800 XT oraz 6900 XT, z czego specyfikacja pierwszej i ostatniej wskazuje na obecność w pełni odblokowanego rdzenia (kolejno) Navi 22 i 21 z odpowiednio 40 i 80 jednostkami CU (Computing Units), przekładającymi się na 2560 i 5120 procesorów strumieniowych.

Czytaj też: Koniec z zakłóceniami “na kablu”. Przewód KLOS Silent ratuje dźwiękowców

Wedle tej plotki w nowych Radeonach ma zawitać pamięć graficzna GDDR6 z 16 GB dla topowego RX 6900 XT na 256-magistrali oraz zaledwie sześcioma dla RX 6700 XT.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News