WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Z Galileo HUD nurkowie będą mieć wszystko na rzut oka

Technologie rodem z wojska po raz kolejny trafiają na konsumencki rynek. Przed wieloma miesiącami informowaliśmy Was o specjalnych kaskach dla wojskowych nurków, które miały uwolnić ich od masy dodatkowego osprzętu na rękach, a teraz kalifornijski Scubapro ogłosił podobne rozwiązanie, ale konsumenckie pod nazwą Galileo HUD Masked Dive Computer.

Czytaj też: Najstarsze wino z wraku z XVII wieku może być Twoje

Idea Galileo HUD polega na tym, że zamiast patrzeć na urządzenie montowane na nadgarstku, nurkowie będą mogli sprawdzić ważne statystyki nurkowania, rzucając po prostu okiem na kolorowy wyświetlacz mikro LED w ich polu widzenia. Ten jest widoczny we wszystkich warunkach oświetleniowych i sprawia wrażenie, jakby unosił się około 1 metra przed użytkownikiem. Kiedy jednak nie jest przydatny, odsuwa się automatycznie znad prawego oka.

Korzystając z pokrętła z boku komputera, użytkownicy mogą przełączać się między czterema trybami pracy i wieloma konfiguracjami ekranu, w zależności od rodzaju nurkowania i danych, których potrzebują. Wśród tych danych znajduje się maksymalna osiągnięta głębokość, aktualna głębokość, namiar kompasu, czas nurkowania, pozostały czas na dnie, prędkość zniżania/wynurzania, wysokościomierz i GPS. Nabywcy mogą postarać się tez o opcjonalny moduł nadajnika bezprzewodowego montowanego na regulatorze, który zapewni im informacje na temat obecnego w butli tlenu i czasu, jaki pozostał im w głębinach.

Galileo HUD umożliwia też rejestrowanie statystyk przygód nurka na wbudowanych 2 GB pamięci masowej z możliwością przesyłu danych przez Bluetooth lub sieć. Wyświetlacz jest rzecz jasna wodoodporny, ale głębiej, niż 120 metrów lepiej nie schodzić. Oferuje 20 godzin działania na jednym ładowaniu i wymaga podstawy pokroju kompatybilnych masek Scubapro. Cena? Aż 1399 dolców za podstawowy i 1699 za rozszerzony (o wspomniany nadajnik) pakiet.

Czytaj też: U wybrzeży Cypru znaleziono wrak rzymskiego statku w świetnym stanie

Źródło: New Atlas