WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GeForce RTX 3000 od Inno3D, czyli seria iChill pełną parą

Co do zaoferowania będzie miała firma Inno3D w myśl nowych kart graficznych NVIDIA z serii GeForce RTX 3000?

Firma w ogłoszeniu prasowym powtarza to, co szereg innych producentów, a więc to, że nowa seria kart graficznych Inno3D RTX 30 wykorzystuje układy Nvidia Ampere. Druga generacja RTX-ów oferuje nowe rdzenie RT odpowiedzialne za śledzenie promieni świetlnych. Nowe są także rdzenie Tensor odpowiedzialne za obliczenia związane ze sztuczną inteligencją.

Kwestie technologiczne, to jednak zupełnie inna bajka w przypadku wspominania o niereferencyjnych wersjach kart. Tak więc, Inno3D postarało się, żeby w dniu debiutu nowych GeForce RTX mieć do pokazania łącznie sześć modeli, wśród których zabrakło RTX 3070.

Mamy więc topowego RTX 3090 w wydaniu iChill X4, iChill X3 oraz Gaming X3, podczas gdy kosztujący (wedle ceny MSRP) 699 dolców RTX 3090, który doczekał się tych samych wersji z wyjątkiem Gaming X3, którego zastąpiła Twin X2 OC.

Inno3D GeForce RTX 3090 iChill X4, to flagowy model wyposażony w cztery wentylatory, z czego jeden znalazł się na boku, chłodząc sekcję zasilania. W wielkim radiatorze znalazło się osiem miedzianych ciepłowodów, a o niską temperaturę dodatkowo dbają trzy 90 mm wentylatory. Wersje iChill X3, to już trzy główne wentylatory i o jeden mniej ciepłowód.

Czytaj też: Bezprzewodowy gamingowy zestaw, o jakim marzycie. Oto nowy Astro A20

Pozostałe dwa modele są one skierowane do osób, które nie potrzebują rozbudowanego podświetlenia i dodatków oferowanych przez serię iChill.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News