Reklama
aplikuj.pl

Genesis po raz pierwszy zapowiedział luksusowego crossovera GV70

Ekskluzywna marka Hyundaia, czyli Genesis, ujawniła właśnie swój nowy model GV70 przed oficjalnym debiutem w nadchodzących tygodniach.

Genesis pierwszy raz o GV70

Genesis nie wyjawił wiele na temat tego modelu i słusznie, bo w innym wypadku wielka premiera GV70 byłaby zbędna. Obecnie wiemy tylko tyle, że ten luksusowy crossover, będący mniejszym odpowiednikiem GV80, otrzyma napęd na tylne koła, a jego prototypy będą poddawane lokalnym testom końcowym przez około miesiąc.

Chociaż GV70 jest okraszony kamuflażem, łatwo zauważyć, że stylizacja nie odejdzie zbyt daleko od korzeni i rozwiązań z GV80. Światła podzielone na dwie linie nadają całości ciekawego wyglądu, a wielką maskownica podkreśla jego masywność razem z dwoma wlotami po bokach, które pełnią jednak tylko funkcję ozdobną.

Na co możemy liczyć w Genesis GV70?

Nie jest głupim myślenie, że Genesis GV70 będzie miał wiele wspólnego również z G70, który niedawno został poddany liftingowi. Oczekujemy tym samym obecności nowego 10,25-calowego systemowi infotainment w konsoli środkowej, jak i cyfrowego zestawu wskaźników za kierownicą oraz szeregu innych dodatków technologicznych, takich jak ładowanie i aktualizacje bezprzewodowe.

Czytaj też: To chyba najdłuższy lot samochodu. Obejrzyjcie spektakularny wypadek podczas rajdu

Układ napędowy i data premiery GV70

Po stronie napędu oczekuje się znaleźć pod maską GV70 (zależnie od rynku) turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 2,5 i 3,5 litra oraz 2,2-litrowego diesela. Wiemy, że Genesis szykuje też w pełni elektryczną wersję, która ma zadebiutować gdzieś w 2021 roku, a po stronie przełożenia napędu dostępne będą zapewne wersje z tym na tylne i wszystkie koła.

Od Genesisa otrzymaliśmy więc już sedana G70, otrzymamy crossovera GV70 i to kwestia czasu, aż oficjalnie usłyszymy o wydaniu G70 z nadwoziem kombi. Na premierę SUVa poczekamy z kolei zapewne do końca tego roku

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News