WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Gigabyte ujawnił swoje karty GeForce RTX 3000

Oto kolejne autorskie karty graficzne nowej serii GeForce RTX, które tym razem ujawnił Gigabyte. Na razie mowa tylko o wersjach RTX 3090 i RTX 3080, ale spokojnie – to kwestia czasu.

Początek przygody z nową generacją kart NVIDIA Gigabyte rozpoczął czterema modelami – GeForce RTX 3090 GAMING OC 24G, GeForce RTX 3090 EAGLE OC 24G, GeForce RTX 3080 GAMING OC 10G oraz GeForce RTX 3080 EAGLE OC 10G (via TechPowerUp).

Każdą z kart chłodzi system Windforce 3X, który sprowadza się do trzech unikalnych wentylatorów łopatkowych z jednym naprzemiennie się obracającym, wielkiego radiatora, kompozytowych miedzianych ciepłowodów, miedzianej płytki (najpewniej tuż nad rdzeniem GPU), backplate i technologii podświetlenia RGB Fusion 2.0.

Karta graficzna wykorzystuje wielofazową konstrukcję sekcji zasilania, aby układy MOSFET pracowały w możliwie najniższej temperaturze. Producent zadbał też o zabezpieczenia przed przegrzaniem, równomierne obciążenie tranzystorów i wysokiej jakości certyfikowane dławiki i kondensatory Ultra Durable.

Czytaj też: Co kryje się za GeForce RTX 30? Technologiczne zaplecze nowych kart NVIDIA

Gigabyte zapowiada, że wypuści w najbliższej przyszłości więcej kart graficznych z serii AORUS, a w tym modele chłodzone powietrzem i cieczą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News