Reklama
aplikuj.pl

Głośnik pod prysznic Shower Power zasila sama woda

Głośnik pod prysznic Shower Power

Kojarzycie proste perlatory, które podświetlają się, kiedy z kranu zaczyna spływać woda? Podobnie działa Shower Power, czyli głośnik pod prysznic, o którego zasilanie nie musicie się martwić.

Głośnik pod prysznic Shower Power

Głośniki pod prysznic nie są niczym nowym, ale kiedy o nich myślimy, mamy na myśli głównie wodoodporne modele z baterią wymagającą regularnego ładowania. Dlatego wyprodukowany przez amerykańską firmę Ampere Shower Power jest czymś wyjątkowym.

Czytaj też: Czy ktoś nam powie, dlaczego te trzy śrubokręty w jednym kosztują całe 240 zł?
Czytaj też: Trackball ERGO M575 od Logitech – ergonomia i maksymalizacja wygody
Czytaj też: Zidoo Z1000 Pro – pierwszy odtwarzacz sieciowy plików 4K UHD z kieszenią na dysk HDD

Shower Power wystarczy przykręcić w miejsce między głowicą prysznicową, a rurą i wygląda na to, że stałe deszczownice sprawdzają się w jego wypadku najlepiej. Podobnie jak inne głośniki Bluetooth, ten również może zostać bezprzewodowo sparowany ze smartfonem lub tabletem użytkownika.

Po włączeniu prysznica bieżąca woda obraca wirnik wewnątrz głośnika, który jest podłączony do małego generatora. Ten ładuje zintegrowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 2600 mAh, a w rezultacie Shower Power włącza się automatycznie, gdy tylko woda zacznie płynąć.

Czytaj też: Snowl, czyli jak wymyślić myszkę na nowo
Czytaj też: Obudowa USB na kompost. Co to za szalony pomysł?
Czytaj też: Inteligentne głośniki – zbędny gadżet? Dane mówią co innego

Dodatkowo, po całkowitym naładowaniu baterii (co zajmuje od 14 do 16 godzin kąpieli), głośnik może być używany do 14 godzin bez bieżącej wody. Na jego pokładzie nie zabrakło przycisków do sterowania muzyką, ale w zestawie jest też prosty kontroler.

Cena? Obecnie głośnik pod prysznic Shower Power jest dostępny w ramach Kickstartera w cenie 59$, które wzrosną do 99,95$, kiedy to cacko trafi do sprzedaży detalicznej. Warto przy tym zaznaczyć, że korzystanie z Shower Power nie wpływa na ciśnienie natrysku ani zużycie wody, a on sam jest wykonany w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News