Reklama

Snowl, czyli jak wymyślić myszkę na nowo

snowl-kickstarter mysz nowej generacji

Czego trzeba, żeby zebrać prawie milion złotych na Kickstarterze? Najwidoczniej wpaść na zupełnie nowy rodzaj myszki komputerowej. Innymi słowy, oto Snowl.

Mysz Snowl, czyli nowy rodzaj myszki

Chociaż myszkę wiążemy bezpośrednio z komputerami, w dzisiejszym świecie znacznie więcej osób korzysta z mobilnych sprzętów, gdzie próżno o uniwersalne urządzenie wskazujące. Firma CoX Space udowodniła jednak, że mysz naprawdę można przystosować do obecnych realiów, choć zapewne wielu nie uzna Snowl za mysz.

Czytaj też: Nie uwierzycie ile waży nowa myszka Cooler Master MM720
Czytaj też: Zestaw Gentix, czyli klawiatura i myszka od Cherry
Czytaj też: To ponoć najbardziej zaawansowana myszka Logitecha, a my już ją mamy

Tak jednak opisują ją twórcy, więc nie mamy z tym co dyskutować. Snowl, to pierścień na palec, który dociera do nas za 99$ razem ze stacją ładującą, w której ten gadżet przyjmuje funkcję joysticka. Łączy w sobie jednocześnie funkcje myszki, pada, trackpada, narzędzia do prezentacji i kontrolera bezprzewodowego do AR/VR.

Czytaj też: Tap Strap 2, czyli myszka do wszystkiego w formie „rękawiczki”
Czytaj też: Okulary HiiDii posłużą Wam, jak druga myszka
Czytaj też: Pierwsze na świecie spodnie z grafenu, czyli Omega Pants

Z urządzeniami łączy się za pośrednictwem Bluetooth do wielu urządzeń w tym samym momencie, oferując trzy tryby działania na bazie panelu dotykowego na pierścieniu, gestów oraz wspomnianego joysticka. O dokładność dba 3-osiowy żyroskop i akcelerometr razem z magnetometrem w ramach technologii 9DoF.

Na jednym ładowaniu Snowl wytrzyma do 11 godzin, ale razem z ładującą stacją, poradzi sobie nawet z 56 godzinami pracy.