WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google chce wprowadzić sprzedaż bezpośrednio z YouTube

Google już testuje funkcję, która pozwoli użytkownikom YouTube na dokonywanie zakupów bezpośrednio w serwisie. Czy będzie to wyglądało jak telezakupy?

Zakupy bez opuszczania YouTube’a

Zapewne wiele razy zdarzyło się Wam, że podczas oglądania jakiegoś filmiku na YouTube zobaczyliście przedmiot, który bardzo chcieliście mieć. Najczęściej są to produkty przedstawiane przez youtuberów lub pokazane w wyświetlanych podczas oglądania reklamach. Proces kupna takiej rzeczy zawsze wygląda tak samo. Klikamy w udostępniony link albo odnośnik, lub szukamy tego w sieci.

Tymczasem Google chce to zmienić jednocześnie zwiększając swoje zarobki z serwisu. Nowa funkcja ma pozwolić na zakupy bezpośrednio na YouTube bez konieczności wychodzenia w zewnętrzne odnośniki. obecnie jedynie ograniczona ilość kanałów w serwisie pozwala na dołączenie do kanału specjalnego katalogu produktów. Za ich pomocą użytkownicy będą mogli przeglądać ofertę i dokonywać zakupów. Dodatkowo twórcy na swoich filmikach będą mogli oznaczać produkty, które będziemy mogli od nich kupić.

Czytaj też: Nie możesz znaleźć nic ciekawego do oglądania? Sprawdź nową zakładkę Netfliksa

Czytaj też: Aktualności Google w formie Web Stories

Czytaj też: Google aktualizuje zabezpieczenia w nowej wersji Chrome na urządzenia mobilne

Funkcja może być naprawdę ciekawa, choć wszystko zależy od tego, jak to będzie wyglądać w praktyce i czy będzie można zablokować możliwość kupowania w serwisie, np. gdy z naszego sprzętu korzysta dziecko.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News