Reklama
aplikuj.pl

Google Chrome zabezpieczy nasze karty przed przejęciem

korzystanie z chrome na androidzie, strona Google Chrome, ocena strony Google Chrome, szybkość strony Google Chrome

W końcu Google pracuje nad mechanizmami zabezpieczeń przed atakami na karty użytkowników w Google Chrome. Chciałoby się napisać, że w końcu, bo przecież zarówno Firefox jak i Safari taki mechanizm mają od dawna.

Mechanizm zabezpieczający karty w Google Chrome

Nowy mechanizm bezpieczeństwa ma pojawić się w planowanej na styczeń przyszłego roku 88. wersji przeglądarki Google Chrome. Chodzi tu przede wszystkim, o uniemożliwienie hakerom dostępu do naszych kart za pomocą stosowanych przez siebie różnych metod działania. Najpopularniejsza forma, to tab-nagging, czyli przejęcie zakładki. Gdy klikniemy w link otworzy nam się nowa, która cały czas będzie miała dostęp do oryginalnej strony, a za pomocą skryptu JAVA „window.opener” witryna, która otworzyliśmy jest w stanie modyfikować oryginalną stronę przekierowując nas do witryn ze złośliwym oprogramowaniem.

Czytaj też: Google zablokuje telefon za niespłacanie rat za smartfon u operatora
Czytaj też: Oszustwo na OLX – przestępcy korzystają z WhatsAppa
Czytaj też: Aplikacja Microsoft Teams na Androidzie też dostanie nowe funkcje

Zarówno w Firefoxie jak i Safari takie działania zostały już skutecznie zablokowane, choć dotyczy to nadal nie wszystkich witryn. Atrybut rel=”noopener” ma za zadanie zablokować połączenia między oryginalną, a nową stroną, dzięki czemu użytkownicy mogą uniknąć ewentualnego ataku. Atrybut jest automatycznie wprowadzany do nowo otwartych zakładek zarówno w Firefoxie jak i Safari, więc już czas, by także użytkownicy Google Chrome poczuli się bezpieczniej.