Reklama
aplikuj.pl

Google wprowadzi szyfrowanie na Dysku Google

dysk google, szyfrowanie na Dysku Google

Google intensywnie pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa użytkowników korzystających z chmury. teraz testowane jest szyfrowanie na Dysku Google, które ma zabezpieczyć nasze pliki.

Szyfrowanie na Dysku Google znacząco wpłynie na bezpieczeństwo

Na Dysku Google przechowujemy nie tylko zdjęcia czy filmy, ale często również ważne dokumenty. Dlatego zapewne każdy chce mieć pewność, że są one tak maksymalnie zabezpieczone. Google już od dawna deklaruje się, że bardzo im zależy na bezpieczeństwie przechowywanych przez użytkowników plików. A teraz pokazuje, że to nie tylko czcze gadanie. Z informacji odkrytych przez  XDA-Developers wynika, że testowana jest właśnie funkcja natywnego szyfrowania. Ma ona być dostępna w Ustawieniach, w których zostaną dodane dwie komendy: „Włącz szyfrowanie” i „Deszyfrowanie strumieniowe” czyli możliwość odszyfrowywania plików.

Czytaj też: Dzwoni do Ciebie numer 222571145? Pamiętaj, żeby odebrać telefon!
Czytaj też: Rada Unii Europejskiej chce położyć kres bezpiecznemu szyfrowaniu rozmów?
Czytaj też: Revolut dodaje funkcję Pockets, czyli pomoc w planowaniu wydatków

Szyfrowanie będzie dostępne zarówno podczas połączenia internetowego, a także offline. Każdy zaszyfrowany plik będzie miał specjalne oznaczenie – ikonę kłódki, dzięki czemu odróżnimy go od tego normalnego. Trzeba pamiętać, że przy zmianie ustawień, pliki będą automatycznie usuwane z naszego urządzenia. Nie wiadomo jeszcze kiedy opcja trafi na Dysk Google.