Reklama

Gra Paczka zbierze pieniądze dla dzieci wykluczonych cyfrowo

Gra Paczka, akcja Gra Paczka, stream Gra Paczka

Nowa inicjatywa Szlachetnej Paczki pomoże dzieciom, które są wykluczone cyfrowo. W dniach od 14 do 17 maja odbędzie Gra Paczka, która pomoże zebrać pieniądze na ten cel.

Zgodnie z badaniami PISA nawet 70 tysięcy najmłodszych nie ma w Polsce dostępu do komputera czy tabletu. Wprowadzenie nowego trybu nauczania w związku z pandemią tylko pogłębiło ten problem.

Analizy pokazują też, że trudność współdzielenia komputera z rodzeństwem i rodzicami ma 25% uczniów. To także jest bariera cyfrowa, która często uniemożliwia skuteczną naukę.

Czytaj też: Zalman R2 to obudowa o przystępnej cenie

DLatego też powstała akcja Gra Paczka. W dniach od 14 do 17 maja streamerzy i youtuberzy z Fantasy Expo, LifeTube, JaRock, Gameset i Agencji Galaktus, m. in. Rock, Łozo, Ewron, Doknes, Lempiank, Jcob, Archon, Wonziu i wielu innych będzie streamowało rozgrywki czy urządzą konkursy z nagrodami o wartości 50 tysięcy złotych.

Trzeba tutaj też wspomnieć o firmach, które zaangażowały się w akcję. Są to: NVIDIA, AMD, ASUS, MSI, CD Projekt RED, World of Tanks, morele.net, Komputronik, AORUS, SteelSeries, AMSO, Trust, SilentiumPC, BeQuiet, Cooler Master, Onet, GRY-Online i arhn.eu.

O całej akcji możecie przeczytać pod tym linkiem. Warto o wydarzeniu pamiętać i wspomóc je choćby nawet samym odpaleniem streama.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News