Reklama

Gry samochodowe na PS4 – ranking 2023

Karting racer on finish line, go kart competition. Carting championship

Gry samochodowe na PS4 to znakomity sposób na spędzenie leniwego wieczoru na kanapie podczas pokonywania kolejnych kilometrów pasjonujących tras. Pad wydaje się być stworzony do kierowania różnymi typami pojazdów, dlatego koniecznie musisz zapoznać się z poniższymi pozycjami. Jaka gra samochodowa na PS4 jest warta poświęconego czasu? Oto ranking siedmiu najlepszych z nich!

7. KartRider: Drift

KartRider: Drift to zręcznościowa gra wyścigowa, która przeniesie w barwny świat prędkości każdego miłośnika gry na PS4. Wyścigi samochodowe są bardzo często kojarzone z szerokim wyborem tras, postaci i możliwością modyfikacji pojazdów, a pozycja ta znakomicie wpisuje się w tę charakterystykę. Kto powiedział, że gokarty to zabawa dla małych chłopców? Wybierz swoją maszynę i wyrusz w poszukiwaniu przygód, które całkowicie Cię pochłoną!

6. Crash Team Racing Nitro-Fueled

Seria Crash jest utożsamiana z kultową marką, która z powodzeniem może konkurować pod względem grywalności z takimi pozycjami jak Mortal Kombat, Street Fighter oraz FIFA. Gracz tym razem wcieli się w ulubionego bohatera za kółkiem piekielnie szybkich pojazdów, przy pomocy których możliwe będzie pokonywanie kolejnych plansz. W Crash Team Racing Nitro-Fueled można na każdym kroku odnaleźć nawiązania do klasycznych wyścigówek, zarówno pod względem mechaniki rozgrywki, jak i wizualnego wyglądu stworzonego świata.

5. Team Sonic Racing

Gry samochodowe na PS4 na 2 osoby powinny być właśnie takie, jak Team Sonic Racing! Gracz znajdzie tu wszystko, co potrzeba do dobrej zabawy. Piękne plansze przepełnione sympatycznymi bohaterami skłaniają do „wciśnięcia gazu” i wyprzedzenia rywali na trasie. Pozycja ta sprawdzi się znakomicie jako forma kanapowej rozgrywki, ponieważ w trybie offline aktywny udział może wziąć od dwóch do czterech graczy. Ilość ta jest wprost stworzona do wieczornych posiadówek w gronie znajomych!

4. Gran Turismo 7

Seria Gran Turismo jest dla wyścigów tym samym, co dla piłki nożnej FIFA od EA Sports lub Amnesia dla miłośników horrorów. Popularność ta nie bierze się znikąd, ponieważ siódma odsłona cyklu to najlepsza gra samochodowa na PS4, jaka wyszła spod skrzydeł Polyphony Digital. Niezwykle rozbudowana opcja modyfikacji pojazdów, kilkadziesiąt prawdziwych torów wyścigowych i dobrze przemyślany system solowej rozgrywki. W Gran Turismo 7 trudno się nie zakochać!

3. F1 2023

Na miejscu trzecim uplasowała się najnowsza propozycja od Codemasters. F1 2023 to kolejna odsłona zmagań najlepszych kierowców świata, w których postaci gracze mogą się wcielić. Fani najszybszych bolidów świata mogą na własnej skórze poczuć wiatr Monzy lub zapoznać się z pętlami na katarskim torze. Któż z nas nie chciałby poczuć się jak Max Verstappen? Możliwość ta znajduje się na wyciągnięcie ręki!

2. Need for Speed Heat

Skoro panuje powszechne przekonanie, że Red Dead Redemption zrewolucjonizowało gry westernowe, a Obcy cały gatunek horroru, to co powiedzieć o cyklu Need for Speed? Gracze kolejny raz przeniosą się do Palm City, gdzie względny spokój na ulicach przestaje obowiązywać po zmroku. Tam w zaciszu klimatycznych garaży można swobodnie rozpocząć proces modyfikacji swoich pojazdów, które już wkrótce poczują prawdziwy zapach palonej gumy. Nie czekaj – wsiądź za kółko i ciesz się prędkością!

1. Trackmania

Darmowe gry samochodowe na PS4 nie są powszechnie spotykane, dlatego warto docenić całą serię Trackmania. Produkcja ta stanowi połączenie najlepszych cech gier wyścigowych z atrakcyjną warstwą wizualną i dużym polem do popisu dla użytkownika. Jest to zdecydowanie najmniej medialna pozycja z całego naszego zestawienia, jednak nie bez powodu znalazła się na miejscu pierwszym. Warto czasami zdecydować się na niekonwencjonalny wybór i cieszyć się przyjemnością z prędkości, jaką gwarantują niektóre gry samochodowe na PS4 za darmo!

Jaką pozycję wybrać?

Wybór gier wyścigowych jest ogromny, dlatego w powyższym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie. Fajne gry samochodowe na PS4 to nie tylko nowe wydania sprawdzonych i kultowych serii, ale też mniej znane produkcje. Zatrać się w świecie, w którym dominuje prędkość i ciesz się przyjemnością, jaka płynie z przemierzania kolejnych kilometrów tras!