Reklama
aplikuj.pl

GTA 4 i inny sławny tytuł nie zostaną odnowione. Przyczyna może irytować

gta 4

Ile byście dali, aby zagrać w odnowione do poziomu współczesnych standardów GTA 4 czy inne gry Rockstara? Zapewne zapłacilibyście nawet pełną premierową cenę. Ale to się nigdy nie stanie.

GTA 4 i inne remastery

Rockstar zarabia ogromne pieniądze. Powód? Oczywiście świetnie przemyślane plany finansowe, ale też musimy pamiętać, że u samej podstawy gier wideo leży jednak kreatywność. Choć firmie można zarzucić, że np. HUD w ich grach nie jest nawet z poprzedniej epoki, a jeszcze starszy (straszne są te kwadraciki w rogu ekranu z masą tekstu!), to jednak cała reszta zazwyczaj wyznacza trendy dla całej branży.

Czytaj też: Wyciekło Call of Duty Black Ops 6 oraz mapy Modern Warfare 2

Ich gry są bardzo dobre przez lata i czasem potrzeba drobnego odświeżenia graficznego, aby dziś można było dalej czerpać z nich ogromną radość. W takie GTA 4 i pierwsze Red Dead Redemption można dziś grać (szczególnie polecam na Xbox Series X, który świetnie poprawia jakość oprawy tych gier), ale jednak zobaczenie produkcji w zremake’owanej lub nawet zremasterowanej wersji wywołałoby u graczy euforię i stały dopływ gotówki dla skarbca z wielką literkę R.

Zapomnijcie o odnowionym GTA 4 lub RDR1

Okazuje się jednak, że odnowione odsłony GTA 4 czy Red Dead Redemption, o których plotkuje się już od wielu lat – nie powstaną. Informatorzy dotarli do informacji z Rockstara, które rzucają nam światło na sprawę domniemanych, odnowionych wersji gier.

Czytaj też: Nie uwierzycie, ile Diablo Immortal zarabia dziennie!

Jak się dowiadujemy – Rockstar naprawdę miał plany na stworzenie remasterów GTA 4 i RDR1. Nie pełnych remake’ów, a prostszych odświeżeń graficznych. Zawsze coś. Dlaczego jednak one nie powstaną? O odnowieniu gier zaczęto mówić kilka lat temu, ale ostatecznie plany i wstępne projekty trafiły do kosza. Gry może i by były powoli tworzone i ostatecznie gracze dostaliby to na co tak bardzo liczą (a może i RDR1 trafiłoby na PC?), ale potem przyszły nieszczęsne remastery, które dziś znamy jako Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition.

Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition czyli zestaw odnowionych gier Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto Vice City oraz Grand Theft Auto San Andreas, których wątpliwa jakość wpłynęła nawet na markę Rockstara. Dzieło Groove Street Games, które zostało negatywnie odebrane do graczy, było prawdopodobnie ostatecznym gwoździem do trumny projektu odnowienia RDR1 i GTA 4.