WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Już wiemy, kto będzie pierwszym homoseksualnym superbohaterem w MCU

Już od dłuższego czasu mówi się o wprowadzeniu homoseksualnych bohaterów do uniwersum Marvela. Kevin Feige zapowiedział, że taka postać ma pojawić się w The Eternals, jednak dopiero teraz wiemy, kto to będzie.

Coraz częściej wprowadza się homoseksualne postacie do świata superbohaterów, jednak zdecydowanie Marvel jest w tym temacie do tyłu. Aktualnie jedynie o Walkirii mówi się, że jest odmiennej orientacji seksualnej, jednak na ekranie nic takiego nie widzieliśmy. W końcu Marvel oficjalnie wprowadza gejów do swojego uniwersum, a nastąpi to w filmie The Eternals.

Oczywiście plotki o tym pojawiły się już jakiś czas temu. Mówiono, że będzie nim Ikaris grany przez Richarda Maddena. Okazuje się jednak, że będzie to zupełnie inny bohater. Zdradził to Haaz Sleiman odtwórca jednej z drugoplanowych ról. Powiedział, że prócz jego postaci również Phastos, grany przez Briana Tyree Henry’ego jest gejem. Sleiman zagrał jego partnera, a na ekranie doczekamy się nawet pocałunku obu bohaterów, który był tak piękny, że wzruszył ludzi na planie.

To kolejny krok Marvela do większej różnorodności w swoich filmach, o co wielu przedstawicieli środowisk LGBTQ+ walczyło. Jednocześnie wiadomo, że sporej części fanów się to nie spodoba i, zapewne, zaniży to wyniki produkcji.

The Eternals wejdzie do kin 6 listopada 2020 roku.