WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zwiastun filmu The Green Knight – nowe podejście do mitu arturiańskiego

Studio A24 prezentuje swój najnowszy film The Green Knight. To artystyczna wizja reżysera Davida Lowery na temat historii króla Artura.

Studio A24 wciąż zaskakuje. W ostatnich latach dostarcza nam nietuzinkowych, artystycznych filmów, które potrafią zachwycić widzów. W ostatnich latach studio wprowadziło do kin takie filmy jak Hereditary, Midsommar czy Lighthouse, które dobitnie świadczą, że A24 potrafi bawić się gatunkiem i sięgać po ciekawe rozwiązania. Tym razem wzięli się za mit arturiański.

The Green Knight opowiada o Sir Gawainie, jednym z rycerzy osławionego Króla Artura. W filmie Davida Lowery Gawain jest nierozważnym bratankiem króla, który wyrusza stawić czoło tytułowemu zielonemu rycerzowi, gigantycznemu wojownikowi o zielonej skórze. Gawaina czego fantastyczna, niebezpieczna przygoda podczas której będzie musiał zmierzyć się z duchami, rabusiami i wieloma innymi niebezpieczeństwami.

W roli Gaweina wystąpił Dwv Patel, oprócz niego w filmie pojawi się: Alicia Vikander, Joel Edgerton, Sarita Choudhury, Sean Harris, Kate Dickie i Ralph Inneson.

The Green Knight pojawi się w kinach latem 2020 roku.