WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HP wprowadza nowe usługi do zabezpieczania komputerów osobistych

Praca zdalna wymaga odpowiednich zabezpieczeń. Z myślą między innymi o takich osobach HP wprowadza nowe rozwiązania – HP Pro Security Edition, HP Proactive Security, oraz HP Sure Click Enterprise.

HP Pro Security Edition

HP przekonuje, że rozwiązanie HP Pro Security Edition to najbardziej zaawansowana na świecie izolacja aplikacji oraz ochrona punktów końcowych z umiejętnością dogłębnego uczenia, dedykowana komputerom z systemem Windows 10 i stworzona z myślą o klientach z sektora małych i średnich firm. To pakiet bezpieczeństwa, który łączy usługę HP Sure Sense Pro oraz HP Sure Click Pro.

Zobacz też: Intel Core i9-10900K znacznie wydajniejszy od 9900K

Pierwsza jest oparte na samouczącym się mechanizmie wspieranym przez sztuczną inteligencję, a druga to izolacyjna ochrona dla plików, aplikacji oraz przeglądarki internetowej. Uzupełniane są przez samouczącą się chmurę pełniącą w pewnym sensie rolę opiekuna wszystkich przeprowadzanych akcji. Monitoruje działanie aplikacji i aktualizuje informacje o zagrożeniach.

HP Pro Security Edition pojawi się na wybranych komputerach HP Elite latem 2020 roku.

Sure Click w wersji Enterprise to z kolei rozwiązanie dla większych firm, które obejmuj ochronę komputerów z systemem Windows 10, ale też Windows 8. Rozwiązanie będzie dostępne dla klientów w maju 2020 roku.

Zobacz też: HP Envy 13 – kompaktowy sprzęt dla osób szukajach ładnego ultrabooka

HP Proactive Security dla małych średnich firm

HP Proactive Security to coś w rodzaju zdalnej ochrony firm. Jest ona monitorowana przez specjalistów HP z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nie wymaga przy tym zmiany nawyków pracowników, ani obciążenia działu IT danej firmy.

Dane firmowe są zabezpieczone wielowarstwową ochroną, również przy użyciu samouczących się mechanizmów. A dodatkowo dzięki HP Tech Pulse użytkownicy mogą sami sprawdzić stan zabezpieczeń oraz wygenerować szczegółowe raporty ze stanu ochrony.

Rozwiązanie będzie dostępne dla klientów w kwietniu 2020 roku.

HP Sure Click Pro za darmo dla wszystkich

Do 30 września 2020 roku z HP Sure Click Pro może za darmo skorzystać każdy. Rozwiązanie działa z komputerami różnych producentów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News