Huawei ułatwia życie bez Google’a. Oto aplikacja Petal

Huawei ułatwia życie bez Google'a. Oto aplikacja Petal

Huawei robi wszystko, aby smartfony bez usług Google’a jak najszybciej dostały wszystkie niezbędne aplikacje. To jednak potrwa, a jakoś trzeba żyć korzystać z telefonu. Kolejnym sposobem na dostęp do aplikacji, tym razem oficjalnie wspieranym przez Huaweia, jest Petal.

Petal jest agregatorem treści

Aplikacja Petal jest połączeniem serwisu informacyjnego, agregatora newsów oraz wyszukiwarki aplikacji. I to właśnie ostatnia funkcja jest jego najważniejszą. Możemy w ten sposób wyszukać programy, których nie ma w AppGallery, zainstalować je i opcjonalnie przypiąć do ekranu głównego.

Czytaj też: MoreApps ratunkiem na brak usług Google w smartfonach Huaweia?

Fanem Petala nie będę, ale działa

W aplikacji Petal zdecydowanie nie pasuje mi agregator newsów. Głównie przez informacją treści dostarcza Microsoft News. Zwyczajnie się nie lubimy, bo w moim przypadku działa to fatalnie, więc jest to całkowicie zbędny element. Szczególnie, że funkcjonalnie dubluje się z Asystentem Huawei oraz agregatorem treści Przeglądarki internetowej. Mamy więc dzięki temu trzy identyczne agregatory treści.

Za to sama wyszukiwarka aplikacji wygląda obiecująco. Petal już na starcie zaskoczył mnie tym, że sprawdził co mam zainstalowane na telefonie i zasugerował aktualizacje. Mądra bestia, ale nie rozwiązuje to problemu aplikacji, które działać oficjalnie nie powinny. Przykładowo WearOS, który bez usług Google’a i tak nie działa. A przy próbie aktualizacji pojawia się błąd. Lub Netflix, którego aktualizacja może spowodować, że przestanie działać.

Jak wypada Petal na tle MoreApps?

Sprawdziłem, czy Petal jest w stanie zastąpić MoreApps. Zaletą tego programu jest to, że sugeruje aplikacje w wersjach, które będą działać na smartfonach bez usług Google’a. Takim programem jest np. Netflix. Petal wskazał mi odpowiednie źródło, do odpowiedniej wersji aplikacji i faktycznie po jej zainstalowaniu Netflix działa prawidłowo. Skutecznie udało mi się też pobrać np. Twittera czy Instagram.

Ogółem – Petal działa! Nie jest idealny, ale jest prosty w obsłudze i spełnia swoją najważniejszą rolę, czyli pozwala znaleźć aplikacje niedostępne w AppGallery. Robi to dobrze i jest rekomendowany przez Huaweia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News