Reklama

Smartfony Huawei P40 miały mieć ekrany BOE. Na liście pojawia się też LG Display

Kilka dni po premierze smartfonów P40 Huaweia zaczęło się ich dokładne prześwietlanie. Poznaliśmy listę firm, których podzespoły zostały użyte do zbudowania flagowej serii. Co ciekawe, ekrany dostarczyły dwie różne firmy, choć wyłączność miała mieć BOE Display.

Dlaczego producenci ekranów są ważni w przypadku Huaweia P40?

To pokłosie zielonej afery z Matem 20 Pro. Tam również ekrany były dostarczone przez dwie firmy – BOE Display oraz LG Display. Niektóre egzemplarze wyposażone w panele LG miały wadę, która obawiała się zieloną poświatą pojawiającą się dookoła ekranu. Choć momentami bywało nawet gorzej.

Wszystkie ekrany BOE były wolne od wad.

Zobacz też: Takie zdjęcia robi Huawei P40 Pro

W P40 znowu mamy duet BOE – LG

To ciekawa informacja, ponieważ chwilę po premierze smartfonów prezes BOE za pośrednictwem platformy Weibo chwalił się, że jego firma jest jedynym dostawcą ekranów do całej serii P40.

Tymczasem na liście dostawców podzespołów znalazła się również firma LG Display. Ale tym razem raczej nie powinien się już powtórzyć problem wadliwych wyświetlaczy.

Kto jeszcze przyłożył się do budowy serii P40?

Ciekawostką są również aparaty. Ogólnie panuje przekonanie, że wszystkie dostarczył Sony. Tymczasem jak informuje serwis GSMArena, podstawowy wariant Huaweia P40 ma aparat(y) nie tylko Sony, ale również firmy Will Semiconductor, która niedawno nabyła bardziej znaną firmę Omni Vision. Na liście dostawców modułów aparatów można też znaleźć takie nazwy jak Sunny Optical, Ofelia (Ofilm), Luxshare Precision i Q Technology.

Oczywiście może być tak, że samą matrycę dostarczył Sony, a np. łączący ją z płytą główną kabelek inna firma.

Za komponenty akustyczne, czyli głośniki i mikrofony odpowiadają firmy GoerTek i AAC Technologies.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News