Reklama

Huawei – połącz nasze akcesoria z dowolnym smartfonem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Huawei będzie edukować użytkowników z zakresu użytkowania swoich akcesoriów. Okazuje się, że nie każdy może wiedzieć, że działają one ze smartfonami innych firm.

Huawei będzie edukować

Dla osób technicznych temat może wydawać się nieco śmieszny. Bo przecież oczywiste jest, że jeśli kupimy zegarek lub słuchawki Huawei to możemy ich używać ze smartfonem dowolnej firmy. Ale skoro firma planuje kampanię edukacyjną w tym zakresie to wygląda na to, że mamy tutaj realny problem.

Czytaj też: Test Huawei FreeBuds Studio. Brakujące ogniwo oferty

Dorota Haller,dyrektorka marketingu, komunikacji i digitalu w Huawei CBG Polska:

Ta kampania odpowiada na trafiające do nas pytania konsumentów. Urządzenia wearable to szybko rosnąca kategoria, wielu Polaków zaufało nam wybierając inteligentne zegarki, słuchawki czy opaski sportowe z naszej oferty, a wielu rozważa właśnie ich zakup. Chcemy, by mieli świadomość, że mogą się cieszyć ich innowacyjnymi funkcjami niezależnie od tego, jakiego smartfona używają.

Do sparowania zegarka, głośników, słuchawek, a nawet inteligentnej wagi Huaweia ze smartfonem z Androidem lub iOS wystarczy aplikacja AI Life lub Huawei Zdrowie. W nich znajdziemy wszelkie dodatkowe opcje przewidziane dla danego urządzenia oraz podpowiedzi dotyczące użytkowania.

Czytaj też: Huawei Watch GT 2 Pro – elegancki smartwatch w szybkiej recenzji

Problemy ze smartfonami przenoszą się na akcesoria?

Ciężko powiedzieć skąd pomysł Huaweia na taką akcję. Zapewne firma dysponuje jakimiś badaniami i doświadczeniami klientów, którzy mogą faktycznie nie wiedzieć, że nie trzeba koniecznie parować akcesoriów Huaweia ze smartfonami firmy aby móc z nich korzystać.

Czytaj też: Test Huawei Watch GT 2e. Dawno nie używałem tak wygodnego zegarka

Niewykluczone, że aktualne problemy chińskiego giganta na rynku smartfonów mają przełożenie na sprzedaż akcesoriów. Byłoby szkoda gdyby z tego powodu potencjalni użytkownicy omijali ten sprzęt, bo Huawei robi w końcu bardzo udane zegarki i słuchawki.