WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HWInfo ze wsparciem dla rdzeni GV102 i GV104 od Nvidii

Coś musi być na rzeczy. Coraz częściej otrzymujemy mniejsze bądź większe przecieki na temat nadchodzących kart graficznych Nvidii, żeby premiera nie była już za rogiem. Tym razem to HWInfo wspomniał w nadchodzącej aktualizacji o wprowadzeniu kompatybilności z Nvidia GV102 i GV104.

Najświeższe przecieki na temat GeForce GTX 1100 rozpoczął przedstawiciel Lenovo w jednym z wywiadów. Stwierdził, że ich seria notebooków zostanie wyposażona w GTX 1160 gdzieś na końcu bieżącego roku. Następnie GTX 1180 trafił do wietnamskiego sklepu, ktoś ujawnił domniemane porównanie wydajności modelu 1170 z 1080 Ti, a na sam koniec jeden z partnerów Nvidii w e-mailu zamieścił daty debiutów poszczególnych wersji informując jednocześnie o wcześniejszym przesunięciu premiery z okolicy czerwca. Do tego wszystkiego dorzucił się teraz HWInfo.

Co ciekawe ponownie zamieścił informacje o rdzeniach GV102 i GV104. Nawiązują więc one do karty Titan V, która skorzystała z architektury Volta i swoim rdzeniem GV100 z szeregiem rdzeni Tensor. Logika podpowiada więc, że GV102 i GV104 będą okrojonymi GV100 z rodziny Volta, co dementowałoby wieści o tym, że ich kodowa nazwa będzie brzmieć Turing. Ostatecznie możemy posunąć się do spekulacji, według których Nvidia może pracować obecnie nad dwoma seriami kart graficznych.

Nvidia, karty graficzne, GPU, GV102, GV104, Volta, Pascal, Turing, GeForce, GeForce GTX, GTX 1100

Pierwsza z nich (nadchodząca) będzie odświeżeniem architektury Pascali i przyjmie właśnie miano serii Turing z GDDR6 na pokładzie, a druga (z ujawnionymi właśnie rdzeniami) będzie okrojonymi wersjami na rynek profesjonalny albo konsumencki. Tyle że w przyszłości. Tak nagły zwrot akcji byłby naprawdę ciekawy, bo nie możemy zapominać, że docierające do nas przecieki mogą być przestarzałe… albo wychodzić w przyszłość. Patrzcie przecieki na temat serii Assassin’s Creed, a dokładnie odsłony Origins i Odyssey.

A co Wy myślicie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Guru3d