Reklama
aplikuj.pl

Hyundai Kona na 2021 rok modelowy przeżywa konkretne zmiany

Aktualizacja Hyundaia Kony na 2021 rok modelowy, to nie tylko ewolucja, bo w kwestii wyglądu widać tutaj drobinki istnej rewolucji.

Po kilku latach na rynku, model Kona 2021 otrzymał nowy wygląd zewnętrzny, ulepszenia kabiny, zmiany w dostępnych układach napędowych i nowy pakiet N-Line.

Hyundai postarał się więc z tym kompaktowym crossoverem naprawdę solidnie, co widać po dużych przeróbkach obu konsol z nową kartką, światłami, wlotami i nawet plakietką marki na czele. Podobne zmiany nastąpiły z tyłu, gdzie światła doczekały się nowej grafiki, zaktualizowanych elementów oświetlenia i przeprojektowanego zderzaka.

W kwestii pakietu N-Line dostępnym dla całej gamy silników, klienci mogą liczyć na szersze wloty powietrza, nadkola w kolorze nadwozia, bardziej widoczny tylny dyfuzor, unikalne 18-calowe felgi, wydech z dwoma końcówkami i więcej.

Po stronie układów napędowych obecność silnika o pojemności 1,6 litra, wprowadzonego na początku tego roku w Elantra N-Line, nie jest zaskoczeniem. W crossoverze osiągnie moc 198 koni mechanicznych i doczeka się zaprzężenia tylko do siedmiobiegowego automatu z podwójnym sprzęgłem. Hyundai oferuje również 1,6-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 136 koni i 120-konny, 1,0-litrowy silnik benzynowy z technologią łagodnej hybrydy.

Czytaj też: Czym będzie Nissan Z Proto 2021? Mamy zwiastun!

Wewnątrz Hyundai ulepszył deskę rozdzielczą i konsolę środkową, nadając wygląd przestronnego układu, w czym pomaga elektroniczny hamulec postojowy. Nie zabrakło też nowego cyfrowego zestawu zegarów o przekątnej 10,25 cala i opcjonalnego wyświetlacza infotainment o tej samej wielkości. Standardowy ekran również rośnie z 7 do 8 cali.

Nowe modele Hyundai Kona i Kona N Line zaczną pojawiać się u dealerów w Europie pod koniec 2020 roku (via Motor1). Kona Hybrid pojawi się na początku 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News