Reklama

Hyundai kończy z dieslem. Czego możemy oczekiwać?

Hyundai kończy z dieslem, Hyundai Diesel, diesel dla Hyundaia

Nadchodzi czas zmian w motoryzacji, których nie ominie kwestia silników wysokoprężnych. Tym razem doszły nas słuchy, że Hyundai kończy z dieslem, ale nie panikujcie.

Hyundai kończy z dieslem

Jako że hybrydy i pojazdy elektryczne są teraz bardziej popularne niż diesle, choć te nadal trzymają się solidnie na rynku, nic dziwnego, że producenci wolą sięgać po lepsze dla środowiska rozwiązania w dobie coraz bardziej restrykcyjnych norm. Jeśli idzie o Hyundaia, informacje nie są oficjalne, ale w raport Korea JoongAng Daily trudno nie uwierzyć.

Czytaj też: Hyundai kupił Boston Dynamics. Co planuje teraz?
Czytaj też: Światła Tucson 2021 pod lupą. Hyundai tłumaczy ich tajemnicę
Czytaj też: Specyfikacja Hyundai Ioniq 5 wyciekła

Wedle tych informacji Hyundai wstrzymał rozwój silników diesla w drugiej połowie 2020 roku. Jednak chociaż silniki diesla nowej generacji nie są w przygotowaniu, obecne silniki wysokoprężne zostaną zaktualizowane w nadchodzących latach. To sprawia, że upłynie trochę czasu, zanim Hyundai całkowicie wycofa silniki wysokoprężne z oferty, ale na nowe jednostki i tak nie liczcie.

Czytaj też: Platforma E-GMP Hyundaia ujawniona. Na niej powstaną nowe EV
Czytaj też: 
Hyundai zapłaci grube miliony za wadliwe silniki
Czytaj też: 
Malutki crossover Hyundaia wyszpiegowany z cieniutkimi kołami

Silnikom benzynowym z kolei nic jeszcze nie grozi, a każdy fan elektrycznych modeli może być pewny, że Hyundai nie zapomni o nowej erze mobilności. W rzeczywistości producent zobowiązał się do sprzedaży 23 w pełni elektrycznych samochodów do 2025 roku.