Reklama
aplikuj.pl

Specyfikacja Hyundai Ioniq 5 wyciekła

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat nadchodzącego elektrycznego „Hyundaia”, a w rzeczywistości samochodu nowo powstałej marki. Specyfikacja Hyundai Ioniq 5 wyciekła praktycznie u źródła.

Specyfikacja Hyundai Ioniq 5

Za ujawnienie szczegółów na temat Ioniq 5 odpowiada austriacki oddział tego producenta, który przez przypadek ujawnił informacje o Ioniq 5 za pośrednictwem internetowej platformy rezerwacji dla modelu First Edition. Post usunięto, ale dzięki TheKoreanCarBlog nic nie zginęło.

Czytaj też: Hyundai kupił Boston Dynamics. Co planuje teraz?
Czytaj też: Nowy zwiastun Hyundaia Ioniq 5
Czytaj też: Trzydrzwiowy Hyundai Tucson 2022. Jak wyglądałby w takim wydaniu?

Jako że wydania First Edition zwykle dotyczyły tych najlepiej wyposażonych, spodziewamy się, że w tej wersji Ioniq 5 będzie topowym modelem. Napędzą go dwa silniki (po jednym na każdą oś) o łącznej mocy 313 koni mechanicznych, które rozpędzają go do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy.

Ioniq 5 First Edition jest oferowany z akumulatorem o pojemności 58 kWh i maksymalnym zasięgiem około 450 kilometrów na jednym ładowaniu w cyklu WLTP. Model podobno otrzyma opcję większego akumulatora o pojemności 73 kWh i zasięgu 550 km, a także możliwość zamontowania dachu solarnego.

Czytaj też: Platforma E-GMP Hyundaia ujawniona. Na niej powstaną nowe EV
Czytaj też: 
Hyundai zapłaci grube miliony za wadliwe silniki
Czytaj też: 
Malutki crossover Hyundaia wyszpiegowany z cieniutkimi kołami

W kwestii ładowania Ioniq 5 dzierży system 800 V, dzięki czemu będzie mógł naładować się do 80% w ciągu 18 minut. Jest to możliwe dzięki nowej architekturze Hyundaia dla pojazdów elektrycznych.

Ujawniony został nawet czas debiutu, bo Hyundai w Austrii będzie przyjmował zamówienia w przedsprzedaży na Ioniq 5 First Edition do 31 stycznia przyszłego roku.