Hyundai Santa Fe 2021 szczegóły napędu europejskiej wersji

Hyundai Santa Fe 2021 szczegóły napędu europejskiej wersji

Hyundai wreszcie ujawnił to, czego europejscy klienci mogą oczekiwać od modelu Santa Fe 2021. Ten jest pierwszym Hyundaiem w naszych stronach z nowym silnikiem Smartstream firmy.

Sante Fe 2021 jest napędzana 1,6-litrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem w wariancie hybrydowym. Tę jednostkę wspiera silnik elektryczny o mocy 59 koni mechanicznych, a jego wydania sprowadzają się do napędu albo na dwa, albo cztery koła. Klienci mogą liczyć na łączną moc 230 KM i 350 Nm momentu obrotowego.

W przyszłym roku do oferty wejdzie hybrydowy układ napędowy typu plug-in, który opiera się na tym samym silniku z turbodoładowaniem, ale w połączeniu z mocniejszym silnikiem elektrycznym.

Tutaj w grę wchodzi już układ o mocy 90 KM i z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 13,8 kWh. W połączeniu z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje moc na wszystkie cztery koła, układ wytwarza maksymalnie 265 KM i 350 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Nowy Tiguan 2021, czyli odświeżania Volkswagena ciąg dalszy

Jest też coś dla niechętnych elektryfikacji. Hyundai w tym celu postarał się o ulepszoną wersję 2,2-litrowego silnika wysokoprężnego R4. Ten ma aluminiowy blok, nowy wałek rozrządu i nowy układ wtryskowy o ciśnieniu 2200 barów.

Hyundai Santa Fe 2021 szczegóły napędu europejskiej wersji

Ten zapewnia 202 KM i 440 Nm momentu obrotowego i będzie współpracował z nowo opracowaną ośmiobiegową automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Hyundai Santa Fe 2021 szczegóły napędu europejskiej wersji

Nowy Santa Fe trafi do sprzedaży w Europie we wrześniu tego roku

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News