Reklama

Ile elektrycznych silników otrzyma Hummer EV?

Hummer EV, napęd Hummer EV, silniki Hummer EV, elektryczny Hummer

Hummer powróci – to już pewne, jako że General Motors wyjawiło jego elektryczny wariant, którego napędzi nie V8, a elektryczne silniki. Pytanie tylko, jak wiele ich będzie?

Chociaż ciągle nie znamy wielu szczegółów na jego temat, a finalny wygląd czerpiemy z nieoficjalnego, fanowskiego renderu (patrz grafiki), to na temat jego napędu już coś wiemy. Jak podaje Insideevs, Hummer EV będzie mógł pochwalić się mocą ponad 1000 KM nie z jednego, dwóch, a trzech silników elektrycznych.

Nie oznacza to jednak, że pickup GMC Hummer EV będzie dostępny tylko w takim wariancie. Tak naprawdę oczekujemy, że kilka wersji tego EV będzie sprowadzać się do różnych zestawów akumulatorów oraz silników, a tym najdroższym i najwydajniejszym będzie właśnie wydanie 3-silnikowe.

Jak powiedział prezes spółki GM, Mark Reuss, możemy oczekiwać, że firma będzie wsłuchiwać się w wymagania klientów i dopasowywać do nich ewentualne poziomy wykończenia elektrycznego Hummera.

Ten zadebiutuje w pełni 20 maja, ale na jego rynkowy debiut poczekamy do jesieni 2021 roku. Wspomniane ponad 1000 KM będzie wspomagane momentem obrotowym na poziomie nawet 15590 Nm, co sprawi, że ten pickup do 96,5 km/h rozpędzi się w około 3 sekundy.