Reklama
aplikuj.pl

Ile osób na Ziemi zachorowało na COVID-19?

Światowa liczba zakażeń koronawirusem oficjalnie przekroczyła w tym tygodniu 35 milionów. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że faktycznie infekcji SARS-CoV-2 jest znacznie więcej.

Dr Michael Ryan, szef działu ratownictwa medycznego WHO, powiedział, że jego zdaniem co dziesiąta osoba na Ziemi zachorowała na COVID-19. Oznaczałoby to, że ok. 760 milionów mieszkańców naszej planety ma już za sobą zakażenie koronawirusem odpowiedzialnym za trwającą pandemię.

Ile jest zakażeń i zgonów związanych z koronawirusem?

Przedstawiciele WHO oraz naukowcy zrzeszeni w ramach innych organizacji od dawna podkreślali, że oficjalne dane dotyczące powszechności SARS-CoV-2 są znacznie niższe od rzeczywistych.

Czytaj też: Sprej do nosa zatrzyma replikację koronawirusa?

Przypominamy, iż liczba zgonów wywołanych COVID-19 wynosi obecnie ponad milion, choć można przypuszczać, iż ta wartość również jest niezgodna ze stanem faktycznym.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

W niedzielę na całym świecie odnotowano prawie 260 000 nowych przypadków koronawirusa i 3800 zgonów. Liczba zgonów wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni o 7%. Wygląda na to, że druga fala przechodzi obecnie przez Europę, gdzie regularnie notuje się niechlubne rekordy. Dotyczy to również naszego kraju, w którym w ostatnich dniach liczba zakażeń oscyluje wokół 2000 na dobę.

Czytaj też: Donald Trump ma koronawirusa. Co wiemy o jego leczeniu?