Reklama
aplikuj.pl

Nieprawdziwe informacje o problemach Fable

fable

Microsoft ma w produkcji wiele tytułów. Niestety, na prawie wszystkie trzeba będzie jeszcze długo poczekać, co rodzi masę plotek i spekulacji. Ofiarą jednej z nich padło ostatnio Fable.

Fable na Xbox Series

Kiedy otrzymamy nowe Fable? Jest to pytanie, na które pewnie nawet deweloperzy gry nie są w stanie dziś konkretnie odpowiedzieć. O istnieniu nowego Fable wiemy od dawna, ale wciąż nie wiadomo nawet, jak prezentuje się rozgrywka lub o czym opowie ten tytuł? Microsoft ma wiele gier w produkcji i niestety gracze muszą się uzbroić w cierpliwość jeśli marzą o zagraniu, w każdą z nadchodzących gier.

Taka cisza w eterze rodzi czasem problemy. Gracze zaczynają snuć domysły, że na pewno deweloperzy sobie nie radzą, bo przecież już dawno byśmy widzieli jakiś gameplay z gry. Dziś jednak gry zapowiada się bardzo wcześnie, ponieważ brakuje rąk do pracy i takie wcześniejsze ujawnianie produkcji ma zapewnić firmom kandydatury od fanów danych marek.

Czytaj też: Postaci, frakcje i strefy Diablo Immortal ujawnione

Co niedawno dowiedzieliśmy się nieoficjalnie o Fable? W jednym z podcatów o grach, rozmówca stwierdził, że posiada swoje źródło, które przekazało mu, że z tytułu wylatuje cała masa elementów, ponieważ deweloperom brakuje doświadczenia. Cóż, jeśli jeszcze tego nie wiecie – podcasterzy mają wyjątkowo często skłonności do powtarzania tego, co usłyszeli od pojedynczego dewelopera. Tymczasem bardzo często jest tak, że opinia takiego dewelopera jest efektem tego, że coś mu się nie spodobało przy tworzeniu gry, choć wcale nie musi to być złe dla produkcji. Do tego dorzucić częsty, kompletny brak zrozumienia dla sposobu tworzenia gier i potem mamy takie sytuacje, jak ta dotycząca Fable.

Co się dzieje z Fable?

Pozostałym deweloperom Fable informacje, które wypłynęły musiały się bardzo nie spodobać, ponieważ Senior Producentka Playground Games zareagowała błyskawicznie.

Czytaj też: Assassin’s Creed Origins niespodziewanie ulepszone na PS5!

Była deweloperka Lionhead wytłumaczyła, iż zupełnie normalnym podczas tworzenia gry jest to, że z danych produkcji poszczególne elementy zostają wyrzucone. Gdyby w nieskończoność dodawać dane mechaniki czy na siłę wciskać niedające frajdy etapy – proces tworzenia gry nigdy by się nie skończy, co kończyłoby się crunchem.

Co oficjanie wiemy o Fable? Microsoft jedynie reklamuje grę słowami „Poznaj krainę fantastycznych stworzeń i cudownych miejsc. Opracowany przez Playground Games na konsolę Xbox Series X|S i system Windows 10.” Nie pozostaje nic innego, jak dalej czekać.