Reklama
aplikuj.pl

Intel zapowiada 11. generację procesorów dla komputerów stacjonarnych

Jesteśmy już po premierze 11. generacji procesorów Intela dla laptopów, ale nadal zagadką pozostawały jednostki dla urządzeń stacjonarnych. Firma rozwiera informacje i wiemy już kiedy oficjalnie zobaczymy procesory z rodziny Rocket Lake.

Intel Rocket Lake w 2021 roku

Intel postanowił dać niemałą zagwostkę wszystkim, którzy przymierzają się do zakupu nowego procesora w trakcie nadchodzącego okresu świątecznego. Wiele osób stanie przed dylematem – kupić procesor 10. generacji, czy poczekać na 11. generację? A czekać nie trzeba będzie długo, bo procesory z rodziny Rocket Lake zadebiutują w I kwartale 2021 roku.

Dokładna data nie jest znana. Choć pierwotnie spekulowano o debiucie w trakcie styczniowych targów CES, to ostatecznie bardziej realny wydaje się dopiero marzec 2021 roku. Oznacza to spore opóźnienie względem nowych procesorów AMD Ryzen 5000, które powinniśmy zobaczyć już jutro.

Co nowego pokażą procesory Rocket Lake?

Najważniejsza nowością, która z pewnością ucieszy graczy, będzie debiut standardu PCI-Express 4.0. Obok niego zobaczymy też standard łączności Thunderbolt 4.

Same procesory będą ostatnimi, które zostaną wyprodukowane w 14nm procesie technologicznym. Możemy spodziewać się jednostek 8-rdzeniowych i 16-wątkowych, o TDP wynoszącym nawet 125W.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News