Reklama

PayPal wprowadzi opłaty za nieaktywne konta

Od grudnia za nieaktywne konto PayPal będzie trzeba zapłacić. I to nie mało, bo możemy stracić nawet wszystkie środki, które mamy tam zgromadzone.

Nie używasz swojego konta PayPal? Płać!

Jeśli przez co najmniej 12 kolejnych miesięcy nie korzystaliśmy ze swojego konta na PayPal firma uzna je za nieaktywne. A co za tym idzie pobierze opłatę, zgodną z nowymi przepisami. Mówi o tym A3.11 regulaminu, który zaktualizowano pod koniec września.

Opłata za brak aktywności będzie równa mniejszej z dwóch wartości: opłaty w wysokości 50 złotych lub salda pozostałego na koncie użytkownika.

Nowe zasady wejdą w życie 16 grudnia, więc lepiej wcześniej sprawdzić, czy nie mamy na koncie jakichś środków i najlepiej je wypłacić, jesli nie mamy zamiaru dalej korzystać z PayPala. Inaczej zostanie pobrana opłata w wysokości 50 zł, chyba że mamy zgromadzonych mniej pieniędzy,. Wówczas nasze konto zostanie wyczyszczone do zera. Na szczęście jeśli na koncie nic nie mamy, to opłata nie zostanie naliczona. PayPal nie pobierze także środków z karty przypisanej do konta.

Czytaj też: PS5 rozłożone na części. Ta konsola nie ma prawa wyć!

Czytaj też: Kultowa klawiatura Razer BlackWidow już w nowym wydaniu V3

Czytaj też: Nowości od Huawei wchodzą do Polski – MateBooki, smartfon P smart 2021 i słuchawki FreeBuds Pro

Jeśli korzystamy z PayPala tylko sporadycznie musimy pamiętać, żeby przynajmniej raz w miesiącu zalogować się i najlepiej wykonać jakąś transakcję, bo nie do końca wiadomo, na czym aktywność na koncie polega. Jeśli zaś wiemy, że raczej nie będziemy dalej z usługi korzystać najlepiej usunąć konto całkowicie. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, żeby najpierw usunąć wszelkie informacje dotyczące karty, rachunku bankowego i operacji finansowych, i oczywiście wypłacić zgromadzone środki. Jeśli zrobimy to przed 16 grudnia 2020 roku, nie poniesiemy żadnych opłat.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News