Reklama
aplikuj.pl

Dzięki obroży Petplus zrozumiesz co szczeka Twój pies

petplus, inteligentna obroża

Podczas tegorocznych targów CES przedstawiono wiele innowacyjnych gadżetów, ale jeden z nich był tak szczególny, że zdobył tytuł najbardziej niecodziennego sprzętu. Oto Petplus, która pozwoli na zrozumienie szczekania psa.

Inteligentna obroża Petplus

Dzięki zaimplementowaniu specjalnych algorytmów sztucznej inteligencji pozwalających na rozpoznawanie głosu Petplus pozwala zrozumieć co chce „powiedzieć” nasz pupil. Technologia bazuje na przeszło stu tysiącach szczeknięć aż pięćdziesięciu różnych ras psów w zróżnicowanym wieku, a to właśnie sprawia, że właściciel może poznać, czy jego czworonóg jest zły, smutny, szczęśliwy, wystraszony a może zrelaksowany. Nie jest to więc niestety tłumacz, który przetłumaczy szczekanie na normalne słowa. Na to chyba musimy jeszcze długo poczekać. Ale i tak Petplus zdobyło nagrodę CES Innowation Awards 2021 co świadczy, jak wielki potencjał tkwi w tak małym urządzeniu.

Osoby, które wsparły projekt na Indiegogo już dostały swoje egzemplarze. Reszta zaś może składać zamówienia na preorder. Koszt takiej obroży zależy od rozmiaru i wynosi od 99 do 108 dolarów. Dostępnych jest kilka kolorów, a waga obroży wynosi 25 gramów.

Czytaj też: Oszuści znów podszywają się pod InPost! Uważajcie na te wiadomości
Czytaj też: Telefon Google zyska funkcję przydatną w rozmowach z nieznanymi numerami
Czytaj też: Spotify ulepszy słuchanie muzyki na Apple CarPlay

Badania Narodowego Uniwersytetu Seulskiego wykazały, że Petplus ma 80 proc. skuteczność w tłumaczeniu nastroju psa. Dodatkowo dzięki sztucznej inteligencji im dłużej pies taką obrożę nosi tym lepiej tłumaczy ona jego zachowanie i interpretuje nastroje. Po prostu się go uczy. Zaś dane, które obroża zbiera można przechowywać na specjalnej aplikacji dedykowanej smartfonom z Androidem i iOS. Obroża pozwala także śledzić codzienną aktywność psa, a także monitorować jego sen.