Inteligentny domowy ogródek Respira, czyli kiedy nawet kaktus Wam usycha

Inteligentny domowy ogródek Respira, Inteligentny domowy ogródek

Żywe rośliny w domu bez tych przepastnych doniczek są na wyciągnięcie ręki za sprawą nowoczesnych systemów “ogrodniczych”. Jednym z takich jest inteligentny domowy ogródek Respira, który bez żadnych ogródek wyciągnie z kieszeni zainteresowanych aż 2320 zł.

Nowoczesny i stylowy domowy ogródek Respira

Respira przypomina nieco wielkiego, grubego smartfona pozbawionego części ekranu i stojącego na stalowych nogach. Mierzy aż 91 centymetrów wysokości, a jego zaplecze technologiczne uzupełnia 5-calowy ekran dotykowy, moduł połączenia Wi-Fi oraz czujniki do monitorowania stanu wody, temperatury powietrza, wilgotności, czy nawet lotnych związków organicznych.

Czytaj też: Naukowcy chcą zaprogramować rośliny tak, by wytwarzały szczepionki
Czytaj też: Rośliny mogą liczyć i podejmować decyzje, a to tylko część ich umiejętności
Czytaj też: Rośliny są w stanie się komunikować. I to w zaawansowany sposób

Domowy ogródek Respira posiada również dodatkowo płatne oświetlenie LED o mocy 20 W, aby rośliny mogły czerpać jeszcze więcej ze światła oraz wentylator, który przepuszcza powietrze przez systemy korzeniowe i wydmuchuje je do pomieszczenia. Ponoć ta praktyka dodatkowo zwiększa czystość powietrza.

Czytaj też: Dlaczego rośliny mają zielony kolor?
Czytaj też:
W jaki sposób rośliny stały się mięsożerne?
Czytaj też:
Naukowcy dokonali przełomu: stworzyli rośliny, które nieustannie świecą

Z Respira jedyne o czym trzeba pamiętać, to o uzupełnienie 16-litrowego zbiornika wody co kilka/kilkanaście dni, wyczyszczenie filtra co kilka tygodni oraz dawkowanie stosownego nawozu. W zestawie już znajduje się 13 roślin, które użytkownicy sami muszą zasadzić. Co ciekawe, dostępne obecnie za 2230 zł Respira Smart Gardens są ograniczone produkcyjnie do 500 zamówień.