Inteligentny domowy ogródek Respira, czyli kiedy nawet kaktus Wam usycha

Inteligentny domowy ogródek Respira, Inteligentny domowy ogródek

Żywe rośliny w domu bez tych przepastnych doniczek są na wyciągnięcie ręki za sprawą nowoczesnych systemów „ogrodniczych”. Jednym z takich jest inteligentny domowy ogródek Respira, który bez żadnych ogródek wyciągnie z kieszeni zainteresowanych aż 2320 zł.

Nowoczesny i stylowy domowy ogródek Respira

Respira przypomina nieco wielkiego, grubego smartfona pozbawionego części ekranu i stojącego na stalowych nogach. Mierzy aż 91 centymetrów wysokości, a jego zaplecze technologiczne uzupełnia 5-calowy ekran dotykowy, moduł połączenia Wi-Fi oraz czujniki do monitorowania stanu wody, temperatury powietrza, wilgotności, czy nawet lotnych związków organicznych.

Czytaj też: Naukowcy chcą zaprogramować rośliny tak, by wytwarzały szczepionki
Czytaj też: Rośliny mogą liczyć i podejmować decyzje, a to tylko część ich umiejętności
Czytaj też: Rośliny są w stanie się komunikować. I to w zaawansowany sposób

Inteligentny domowy ogródek Respira, czyli kiedy nawet kaktus Wam usycha

Domowy ogródek Respira posiada również dodatkowo płatne oświetlenie LED o mocy 20 W, aby rośliny mogły czerpać jeszcze więcej ze światła oraz wentylator, który przepuszcza powietrze przez systemy korzeniowe i wydmuchuje je do pomieszczenia. Ponoć ta praktyka dodatkowo zwiększa czystość powietrza.

Czytaj też: Dlaczego rośliny mają zielony kolor?
Czytaj też:
W jaki sposób rośliny stały się mięsożerne?
Czytaj też:
Naukowcy dokonali przełomu: stworzyli rośliny, które nieustannie świecą

Z Respira jedyne o czym trzeba pamiętać, to o uzupełnienie 16-litrowego zbiornika wody co kilka/kilkanaście dni, wyczyszczenie filtra co kilka tygodni oraz dawkowanie stosownego nawozu. W zestawie już znajduje się 13 roślin, które użytkownicy sami muszą zasadzić. Co ciekawe, dostępne obecnie za 2230 zł Respira Smart Gardens są ograniczone produkcyjnie do 500 zamówień.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News