Reklama

Internetowe Konto Pacjenta coraz popularniejsze. Korzystają z niego miliony Polaków

Internetowe Konto Pacjenta

Już 3,5 miliona Polaków przyciągnęło Internetowe Konto Pacjenta, w której możemy znaleźć historię naszych wizyt, rodzaj leczenia na NFZ, a teraz także wyniki testów na koronawirusa.

Internetowe Konto Pacjenta to bardzo przydatna e-usługa, zwłaszcza w tym czasie

Według opublikowanych przez Centrum e-Zdrowia danych już 3,5 miliona Polaków korzysta z IKP czyli Internetowego Konta pacjenta. To ogromny wzrost popularności usługi, bo w stosunku do ubiegłego roku przybyło aż 2,65 mln użytkowników. Wynika to w dużej mierze z panującej pandemii koronawirusa, bo e-usługa pozwala nam nie tylko na sprawdzenie informacji o przebytych chorobach, prowadzonym leczeniu czy receptach, ale również poznamy wynik testów na COVID-19.

Czytaj też: TikTok może nadal korzystać z utworów należących do Sony Music
Czytaj Twitch rozpoczyna walkę z użytkownikami blokującymi reklamy
Czytaj też: Uważajcie na fałszywe maile od Poczty Polskiej. To kolejne internetowe oszustwo

IKP pozwala nam skorzystać z szeregu funkcji i sprawdzić wiele przydatnych informacji bez wychodzenia z domu. Okazuje się też, że z usługi korzysta coraz więcej seniorów. Już teraz osoby po 51 roku życia stanowią 19 procent wszystkich użytkowników, a ta liczba stale rośnie.

O popularności IKP świadczą liczby. 36 tys. aktywacji jednego dnia to obecny rekord, a jak podaje Centrum e-Zdrowia w ciągu ostatnich dwóch tygodni przybyło aż 300 tys. nowych użytkowników. Nie ma się co dziwić, bo przy tak ograniczonym dostępie do przychodni możliwość sprawdzenia tak wielu informacji z domu jest ogromnym plusem.