Nowa inwestycja dla fabryki FCA w Tychach. Będą elektryki

inwestycja dla fabryki FCA w Tychach, Fabryka FCA, FCA Tychy

Wygląda na to, że FCA zainwestuje w swoją fabrykę w Tychach w Polsce, aby rozpocząć produkcję modeli hybrydowych i elektrycznych marek Alfa Romeo, Fiat i Jeep.

Crossover Alfa Romeo Brennero z Polski

Dzięki modernizacji fabryki o nieokreślonym koszcie grupa FCA będzie mogła produkować (począwszy od drugiej połowy 2022 r) trzy nowe modele, a więc prawdopodobnie po jednym z każdej z tych marek. Niestety tajemnicą są nawet planowane samochody, które będą wyjeżdżać z linii produkcyjnych w naszych rodzimych Tychach.

Czytaj też: Premiera Alfa Romeo Stelvio Veloce 2021, to debiut nowej wersji
Czytaj teżAlfa Romeo rezygnuje ze sportowych samochodów na rzecz SUVów
Czytaj też: Alfa Romeo Tonale w finalnej wersji

W zapowiedzi inwestycji fabrycznej FCA określa je jednak jako „zaawansowane technologicznie modele oparte na nowej koncepcji mobilności” oraz „wykorzystujące najbardziej zaawansowane układy napędowe, a w tym w pełni elektryczny”.

Według włoskiego Motor1, produkcja dotyczy Alfa Romeo Brennero oraz następcy Fiata 500X i Jeepa Renegade w wersji hybrydowej, spalinowej i pełni elektrycznej. Najpewniej w grę wejdzie modułowa platforma PSA.

Czytaj teżAlfa Romeo 4C kontra Mini JCW Roadster na prostej
Czytaj też: Informacje o pierwszym elektrycznym samochodzie Alfa Romeo
Czytaj też: Klasyczne Alfa Romeo Giulia w wydaniu z włókna węglowego

Warto przypomnieć, że zakład w Tychach jest już ogromny i ma łączną powierzchnię 2,4 km kwadratowych, a pracuje tam około 2500 osób. W 2019 roku zakład wyprodukował 263176 pojazdów.