Reklama
aplikuj.pl

Przywrócony do dawnej świetności Jaguar E-Type, to WM Sport GT

WM Sport GT, Jaguar E-Type, Jaguar, klasyczny Jaguar

Mała brytyjska firma zaprezentowała właśnie 400-konny model Jaguara E-Type, którego wygląd zachwyci nie tylko fanów klasycznej motoryzacji.

Ten zmodernizowany pojazd łączy nowoczesną inżynierię ze stylem legendy z lat 60. XX wieku i tak naprawdę nazywa się WM Sport GT. Za ten projekt odpowiada firma Woodham Mortimer, która postawiła na ulepszone elementy mechaniczne, a także ulepszone wnętrze. Chociaż na pierwszy rzut oka wygląd jest dość typowy dla Jaguara E-Type, dokładniejszy rzut oka ujawnia kilka różnic.

Po pierwsze, Woodham Mortimer nieznacznie poszerzył nadwozie, a także zastosował specjalnie wykonane chromowanie. Zderzaki zostały przerobione tak, że tylko prawdziwi entuzjaści E-Type dojrzą różnice bez oryginału obok. Jednak wnętrze zdradza wszystko – nowoczesne, okraszone skórą i Alcantarą, a na dodatek uzupełnione masywną kierownicą, to coś, co nie mogło powstać w latach 60.

Tego Jaguara E-Type WM Sport GT napędza 4,7 litrowy silnik rodem z samochodów wyścigowych (zamiennik dla oryginalnego), który wytwarza około 400 koni, przekazujące je na tylne koła za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów Woodhama Mortimera i mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu Powerloc.

Czytaj też: Narzekaliście na wykonanie Tesli? Porsche Taycan ma te same problemy

Całość uzupełniają wentylowane hamulce tarczowe z sześciotłoczkowymi zaciskami z przodu i czterotłokowymi z tyłu, w pełni regulowane amortyzatory, cewki i sprężyny o podwyższonej jakości, a także ulepszone stabilizatory, które zapewniają „pewne prowadzenie” i komfort jazdy.

Cena za WM Sport GT? W zależności od specyfikacji wyniesie od 330000 do 350000 funtów (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News