Jaguar F-Type Heritage 60 wyjątkowym hołdem ku przeszłości

Jaguar F-Type Heritage 60, F-Type Heritage 60

Chociaż nie znamy jeszcze cen, wiemy, że będzie to drogie cacko. Jaguar F-Type Heritage 60 będzie bowiem wyjątkowy i to nie tylko przez swoje korzenie, ale też proces produkcji oraz lakier.

Jaguar F-Type Heritage 60 przywróci coś po dekadach

Chociaż zachwycanie się lakierem można uznać za coś niespecjalnie górnolotnego, w przypadku Jaguar F-Type Heritage 60 ten jest warty specjalnej uwagi. Producent w tym limitowanym wydaniu F-Type postawił bowiem na lakier Sherwood Green, który nie pojawił się w ofercie producenta od lat 60. ubiegłego wieku.

Czytaj też: Jaguar F-Pace SVR 2021 debiutuje. Co nowego w crossoverze?
Czytaj też: Rzućcie okiem na odświeżenie Jaguara E-Pace 2021
Czytaj też: Co nowego w odświeżonym modelu Jaguar XF 2021?

Nic jednak dziwnego, że ten akurat odcień powrócił. W rzeczywistości bowiem ozdabiał niegdyś legendarnego już wyścigowego E-Type, który za rok będzie obchodził swoje sześćdziesiąte urodziny. Oczywiście nie będzie to jedyny element łączący te dwa modele, a wspomniane urodziny wyjaśnią Wam, skąd wzięło się ograniczenie produkcyjne F-Type Heritage 60 do 60 sztuk.

Produkcja i napęd Jaguar F-Type Heritage 60

Wiemy, że Jaguar F-Type Heritage 60 będzie powstawał za sprawą zespołu SV Bespoke firmy Jaguar Land Rover, który każdy egzemplarz coupe lub kabrioletu z miękkim dachem (wariant do wyboru) stworzy ręcznie. W połączeniu z „obrobionymi diamentami” 20-calowymi felgami, chromowanymi detalami i specjalnym znaczkiem E-Type na ogonie, Jaguar F-Type Heritage 60 od razu przyniesie na myśl oryginał.

Czytaj też: Jaguar XE Project 8 zawalczył z kombi AMG E63
Czytaj też: Elektryczny Jaguar I Pace traci osiągi w imię niższej ceny
Czytaj też: Co z elektrycznym modelem Range Rover i Jaguar XJ?

Projektanci skontrastowali wygląd zewnętrzny z dwukolorową kabiną, obejmującą skórzaną tapicerkę Windsor w kolorze Caraway i Ebony oraz aluminiowe wstawki na konsoli środkowej. Bez zaskoczenia, Jaguara F-Type Heritage 60 napędzi 5-litrowy silnik V8 o mocy 575 koni mechanicznych i 700 Nm momentu obrotowego w połączeniu z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i standardowym napędem na wszystkie koła.