Jakie nowości przyniesie nam Chrome 91?

google chrome hasła

Ledwo powitaliśmy jedną wersję przeglądarki Google, a tu już na horyzoncie pojawia się Chrome 91. Jednak takie tempo wypuszczania nowych wersji nam się podoba, bo przynosi sporo pożądanych zmian.

Chrome 91 – nowa wersja, nowe funkcje

Z każdą kolejną wersja swojej przeglądarki Google wprowadza nowości, zmiany i ulepszenia. Czasem są one niewielkie, w innym przypadku bardziej zauważalne. Czasem też dopiero po jakimś czasie je odczuwamy. Zwykle nie śledzimy harmonogramu aktualizacji, nie sprawdzamy co tam nowego trafi, po prostu w pewnym momencie orientujemy się, że nagle przeglądarka działa nam lepiej i szybciej, albo oferuje nam funkcjonalności, których nie było wcześniej.

Czytaj też: Dobra zmiana na YouTube, czyli ułatwienie zmiany nazwy kanału

Mniejsze zużycie baterii

I tak właśnie może być w przypadku wersji 91, bo przede wszystkim Google postawiło na lepszą optymalizację, która przełoży się na mniejsze zużycie zasobów. Oznacza to w praktyce, że przeglądając strony internetowe bateria nie będzie się tak szybko rozładowywać, a to naprawdę świetna wiadomość. jednak bardzo istotny jest fakt, że przy okazji Google oferuje twórcom stron specjalne narzędzia, które również będą mogły wpływać na oszczędzanie baterii. Strona będzie mogła polecić przeglądarce, by pewne procesy niepotrzebne w danej chwili zostały spowolnione, np. zwolnienie działania skryptów przy wstępnym renderowaniu treści.

Czytaj też: W Windows 10 zostanie wyłączona ciekawa funkcja. Na szczęście nie na stałe

Ulepszony interfejs w wersji mobilnej

Użytkownicy Androida zobaczą również ulepszony interfejs wyświetlania formularzy, który Google opracowało razem z Microsoftem, dzięki czemu nowocześniejszy wygląd przełoży się na wygodniejszą obsługę, większą czytelność i integrację z trybem ciemnym.

Usprawniona obsługa schowka

Chrome 91 przyniesie też zmiany w obsłudze schowka. Gdy będziemy chcieli dodać np. załącznik w wiadomości e-mail wystarczy, że użyjemy skrótów Ctrl + C i Ctrl+V bezpośrednio w wiadomości, już bez konieczności przeciągania czy wybierania pliku.

Czytaj też: Nie wiesz gdzie oddać odpady do recyklingu? Nie przejmuj się, Mapy Google Ci pokażą

Jeśli już jesteście ciekawi, jak to działa w praktyce możecie sięgnąć po wersję beta Chrome 91. Wśród nowości znajdzie się tam jeszcze usprawnienie do API WebOTP, dostęp stron do czujników grawitacyjnych w telefonie czy pozwolenie na cross-origin. Nowości jest więc sporo, więc niecierpliwie czekamy na stabilną wersję 91, która ma zadebiutować 25 maja.